Keď je Dukla srdcovkou...

Slávnostné stretnutie so všetkými tými, pre ktorých je Dukla srdcovou záležitosťou a ktorí sa zúčastnili 21. novembra toho roku v Dome armády Praha osláv 70. výročia vzniku armádneho vrcholového športu bolo pre mňa osobne vzácnou chvíľou návratov k žijúcim i nežijúcim pamätníkom slávy vrcholového športu pod logami ATK – ÚDA- Dukla. To, čo vypovedajú archívy a výsledky o armádnom športe od čias kedy vznikol i prierez 70-ročnicou armádneho športu urobil podľa mojej skromnej mienky skutočne majstrovsky jeden z tých, ktorý všetkých na spomenuté slávnostné stretnutie pozval, človek spojený s Duklou pupočnou šnúrou – plk. Ing. Jaroslav Priščák, Ph.D., riaditeľ Armádneho športového centra Dukla Praha. Mimochodom, rodák z Košíc.

Čítať viac…

Nad futbalovým šlabikárom v Liptovskom Hrádku

Neverím, že si každé dieťa nekopne aspoň raz v živote do futbalovej lopty. Alebo sa mýlim? Usudzujem tak preto, lebo futbal bol a ešte dlho bude patriť k najpopulárnejším športom na tejto planéte. Mňa samotného sprevádzal futbal celým mojim životom. Cesta k nemu pre mňa začala v najútlejšom veku. Futbal mi pripravil nezabudnuteľné zážitky už v detstve a preto aj teraz, keď svetové noviny píšu o Real Madrid, FC Barcelone či anglickom FC Liverpool, rád sa vraciam k svojmu starému, ošúchanému futbalovému šlabikáru. 

Čítať viac…

Úspech olympionika Tótha úspešne obhajoval aj vedec Mistrík

Slovenský chodec Matej Tóth je nevinný a môže opäť súťažiť. Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) zastúpená Jednotkou integrity atletiky sa neodvolá na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne proti verdiktu disciplinárnej komisie Slovenského atletického zväzu v prípade olympijského víťaza v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016. Informoval o tom vo svojom komuniké SAZ.

Čítať viac…

Naše reprezentantky urobili poriadny posun k špičke

V poradí 11. majstrovstvá sveta vo florbale žien, ktoré sa konali v Bratislave majú za sebou po 9. decembri 2017 napísanú celú históriu zásluhou odohraných všetkých 48 stretnutí. V týchto dňoch prichádzajú na rad analýzy hry jednotlivých reprezentačných kolektívov, priestor dostávajú rôzne štatistiky, odborné i laické polemiky, žurnalistické rozhovory, analýzy, glosy eseje. Jedno zostane nezmenené: Titul majsteriek sveta obhájili reprezentantky Švédska, druhé skončili Fínky, tretie boli florbalistky zo Švajčiarska, štvrté reprezentantky Českej republiky a 5.

Čítať viac…

Slovenské florbalové reprezentantky bavia divákov! A to je, zatiaľ, dobré...

Naše reprezentantky vo florbale boli v skupinovej fáze tohoročných MS  vysokým favoritom. Začiatky zápasov so Singapúrom a Estónskom položili za obrannou fázou hry v úvodných minútach výkričník! No len čo prvá päťka roztočila florbalový kolotoč, skóre sa menilo v náš prospech.

Nakoniec, ani Austrália nebola v našej skupine kolektívom, ktorý by hru našich reprezentantiek preveril. Išlo. Z našej strany išlo skôr o vydarené tréningové stretnutie, z ktorého sa dalo čítať, že náš kolektív je na turnaji dobre naladený a zdá sa, i herne a psychicky dokonale pripravený.

Čítať viac…

Biatlonové reprezentačné súvislosti

V úlohách netrpezlivých televíznych divákov očakávali tisícky priaznivcov svetového biatlonu štart olympijskej sezóny v tomto, vo svete veľmi populárnom a atraktívnom, športe. Oči Slovákov boli pri štarte zmiešaných štafiet uprené na súčasné reprezentačné zoskupenie našej reprezentačnej štvorice. Reprezentační tréneri Anna Murínová v ženskom kolektíve a Milan Gašperčík v kolektíve mužskom vyslali na štart vo švédskom Östersunde štvoricu - Paulína Fialková, Anastázia Kuzminová, Tomáš Hasila a Matej Kazár. Ostatní reprezentanti a reprezentantky, ktorí sa zúčastnili záverečného sústredenia vo švédskom zimnom stredisku Idre, ktoré sa rozprestiera na rozlohe 180 kilometrov štvorcových, boli v úlohách zvedavých športových pozorovateľov ako to všetko dopadne v súperení absolútnej svetovej biatlonovej špičky, v ktorej z najhorúcejších favoritov nechýbal nikto.

Čítať viac…

Nervy a dráma, to je tohtoročná KHL

Aktuálny ročník KHL? Thriller! Západ „trpí“ pod krutovládou CSKA, východnú baštu drží Avangard. Tohtoročná sezóna Kontinentálnej hokejovej ligy, to sú nervy a dráma v každom zápase. Formu ako hrom si z prípravy priniesla hlavne červená armáda CSKA, ktorá síce kapitulovala v prvom kole, kedy podľahla Magnitogorsku, ale potom zabrala a pripísala si 10 víťazstiev v rade. Husársky kúsok, hlavne ak zoberieme do úvahy, že tím opustil ťahúň Alexander Radulov, ktorý prestúpil do NHL a bude pomáhať Montrealu. 

Čítať viac…

V hokejovej Lige majstrov nás čaká bratovražedný súboj ako za federálnych čias

Skupinová fáza 3. ročníka hokejové Ligy majstrov je za nami a my sa môžeme tešiť na nadchádzajúce vyraďovacie súboje. O zložení dvojíc pre play-off, ktoré začína  už zajtra 4. októbra, rozhodol žreb v Helsinkách. Do vyraďovacích bojov zasiahne aj dvojica slovenských celkov, Košice a Nitra. Najzaujímavejší súboj pre našich divákov určite prinesie československé meranie síl Nitry s Vítkovicami.

Čítať viac…

Pochváliť, analyzovať, ešte náročnejšie a kvalitnejšie pracovať!

Majstrovstvá Európy 2016 vo futbale majú tak ako mali iné futbalové fiesty, svoje prekvapenia, komentáre, analýzy, východiská. Pokúsme sa na tento šampionát starého kontinentu pozrieť očami nezainteresovaného na naše národné mužstvo, ktoré hralo vo veľmi ťažkej skupine. Sotva mnoho renomovaných odborníkov predpokladalo, že Wales bude jej víťazom a Anglicko pôjde do osemfinále z druhého miesta.

Čítať viac…