2. kolo Svetového pohára vo vodnom lyžovaní za vlekom

Klub vodného lyžovania TRIXEN v spolupráci s medzinárodnou vodnolyžiarskou federáciou IWWF a Slovenským zväzom vodného lyžovania a wakeboardingu usporiada 2. kolo Svetového pohára vo vodnom lyžovaní za vlekom pod názvom International Tour of Cableski. V rámci tohto podujatia bude prebiehať aj súťaž v juniorskych kategoriách chlapcov a dievčat do 15 a do 19 rokov.

Podujatie organizujeme s podporou Mesta Košice a Miestneho úradu Mestskej časti Košice - Nad Jazerom.

Čítať viac…

Slafkovský po roku opäť majster Európy, Martikán má bronz

Medailová radosť pre Slovensko prišla na tohtoročných majstrovstvách Európy v kanoistike na divokej vode v slovinskom Tacene v záverečných pretekoch. O obrovskú radosť fanúšikov spod Tatier sa postaral kanoista Alexander Slafkovský, ktorý obhájil titul majstra Európy! 

Druhú slovenskú medailu na Sáve a druhú v kategórii C1 mužov vybojoval nestarnúci Michal Martikán, ktorý získal bronz. Dominanciu našich v „céjednotke“ potvrdil piatou priečkou víťaz piatkovej kvalifikácie Matej Beňuš.

Čítať viac…

Zjazdová ,Európa’ so slalomárom Beňušom

Sezónu šampionátov pod záštitou Európskej kanoistickej asociácie otvoria tento týždeň majstrovstvá Európy v zjazde a šprinte na divokej vode. V Macedónskom Skopje sa bude od štvrtka do nedele bojovať o cenné kovy na dvoch riekach – zjazdové disciplíny pohostí rieka Vardar v centre Skopje a šprintovú časť podujatia zasa pitoreskný kaňon Matka na rieke Treska.

Čítať viac…