Slovensko blahoželá skvelej Petre k ďalšiemu veľkému víťazstvu!

V sobotu 11.novembra 2017 obletela svet ďalšia skvelá správa so značkou Made in Slovakia! Slováci sa tešili v každom kúte sveta z ďalšieho skvelého víťazstva zjazdárky Petry Vlhovej, najväčšia sila radosti vypukla medzi hrdými Slovákmi po pretekoch Svetového pohára vo fínskom Levi. Práve naša, slovenská reprezentantka, pretekárka Vojenského športového centra Dukly Banská Bystrica - Petra Vlhová sa stala víťazkou úvodného ženského slalomu nového ročníka Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v tomto známom svetovom stredisku zjazdového lyžovania.

Čítať viac…

Skvelí reprezentanti si zaslúžia skvelých divákov!

„Bol to jeden z najťažších slalomov tejto sezóny, pretože bol veľmi dlhý. Prvé kolo bolo veľmi špecificky postavené. Druhé už bolo rytmickejšie. Musím vyzdvihnúť atmosféru, ktorá tu vládla. Je porovnateľná snáď len s mužským slalomom v Schladmingu,“ uviedol Timotej Zuzula, tréner a otec Veroniky Velez-Zuzulovej, ktorá nakoniec  znova stála v Jasnej v nedeľu 6. marca toho roku na stupni víťazov spolu s  Mikaelou Shiffrinovou (USA) a  Wendy Holdenerovou zo Švajčiarska. Práve víťazka Mikaela Shiffrinová v cieli okrem iného povedala: „Krásna divácka kulisa. Tú si Slovenky Zuzana a Petra zaslúžili. Budem na to dlho spomínať“.

Čítať viac…

Chutné čerešničky z Jasnej, britké konštrukcie zo slovenskej politiky letia do sveta!

Nádherná divácka kulisa, výborné vysvedčenie pre organizátorov a skvelé výkony pretekárok budú zdobiť roky naše krásne Slovensko vo svete. Škoda, že práve v deň skvelého lyžiarskeho jasotu z Jasnej ide do sveta zároveň hrmot neonacistických čižiem v rámci sobotňajšej čerstvej povolebnej atmosféry spod Tatier. 

Čítať viac…

Fantastická Petra Vlhová!

Aj televízne kamery potvrdili dnes skvelé jazdy slovenských slalomárok na lyžiarskych pretekoch Svetového pohára v rakúskom Linzi. Petra Vlhová ziskom skvelého 3. miesta potvrdila nielen svoju skvelú formu keď zaostala za víťaznou Švédkou Fridou Hansdotterovou iba o 0,43 sekundy, ale v druhom kole dosiahla najrýchlejší čas a zo šiesteho miesta sa posunula na pódium.

Čítať viac…

Desatoro po slovensky?

Kráčajúc daždivým víkendovým Štrbským Plesom som sa pristavil pri jednej fotografii. Pri fotografii, vďaka ktorej prežívam vlastné príbehy. Vybavujem si dávne pocity, fantastické nálady, vôňu ľudského dobra, atmosféru slovenskej svetovosti. Do toho okamihu silno bubnuje smutná športová súčasnosť, a tak prirodzene i staroba musí byť pri pohľade na túto fotografiu v súčasnosti smutná, plná ústrkov, závislosti od druhých, duševnej, citovej bolesti. Keby v súčasnosti láska k našim otcom, dedom, matkám či babičkám, láska k rodičom bola samozrejmosťou, nezapísal by som si tam, pri pohľade na túto fotografiu, ktorá je súčasťou textu vetu s otáznikom: Desatoro po slovensky?

Čítať viac…