V hokejovej Lige majstrov nás čaká bratovražedný súboj ako za federálnych čias

Skupinová fáza 3. ročníka hokejové Ligy majstrov je za nami a my sa môžeme tešiť na nadchádzajúce vyraďovacie súboje. O zložení dvojíc pre play-off, ktoré začína  už zajtra 4. októbra, rozhodol žreb v Helsinkách. Do vyraďovacích bojov zasiahne aj dvojica slovenských celkov, Košice a Nitra. Najzaujímavejší súboj pre našich divákov určite prinesie československé meranie síl Nitry s Vítkovicami.

Vítkovice - Nitra
Hokejisti úradujúceho slovenského majstra už po druhýkrát natrafia na českého soka. V skupine J si už Nitrania dvakrát zmerali sily s Plzňou a teraz ich čaká nemenej atraktívny súper z Vítkovíc. Pre fanúšikov Vítkovíc môže byť varovaním skutočnosť, že v oboch zápasoch Plzeň ťahala za kratší koniec (2:1 a 4:2). Zaujímavosťou je, že los v Helsinkách najprv prisúdil Nitre opäť Plzeň,  avšak to je proti regulám a tak sa ťahalo znova. Druhý pokus ukázal na Vítkovice, 11. tím minulého ročníka českej extraligy. Slovenský celok je pasovaný za favorita, ale Moravania sa určite nevzdajú bez boja. Proti Nitre v dresoch českého celku nastúpia aj Slováci Michael Vandas a Ivan Baranka. Ti budú mať proti krajanom určite extra motiváciu, rovnako ako nový tréner Vítkovíc Jakub Petr. Či to bude stačiť na vo forme hrajúcich Nitranov, ukáže až vzájomné zmeranie síl, ktoré budete môcť sledovať 4.10.2016 o 17:00 na Sport1. Odveta sa bude hrať o týždeň, 11. októbra o 18 hodine v Nitre. O postupujúcom rozhodne konečné celkové skóre z oboch zápasov.

HC Košice – HC Fribourg-Gottéron
Taktiež Košice vstúpia dvakrát do tej istej rieky, už v skupine totiž okúsili silu švajčiarskeho protivníka – vtedajšiemu súperovi SC Bern podľahli Košičania dvakrát 3:6 a 1:3. Hráči Košíc majú napriek tomu dôvod k miernemu optimizmu, ktorý pramení z trocha nižšej kvality Fribourg-Gottéron oproti Bernu. Tréner Košíc vie, že sila švajčiarskych hokejistov bude prameniť najmä z domáceho prostredia, kde už by ste teraz márne hľadali voľné miesta. Agresívny a priamočiary štýl Švajčiarov a útočná hra Košíc sú kombináciou, ktorá sľubuje gólové hody. Či tomu naozaj tak bude, to ukážu až zápasy 4. októbra, ktoré budete môcť sledovať aj u nás na Sport 1. Držme palce našim tímom.

Kto z koho podľa Martina Ambroza
Celkovo sa môžeme tešiť na zaujímavé súboje. Samozrejme pre slovenského diváka budú najviac zaujímavé zápasy slovenských družstiev. Aké majú šance pre nás zhodnotil útočník MHC Martin a bývalý mládežnícky reprezentant Martin Ambroz.

Košice – Fribourg - Gottéron

„Pri pohľade na celkovú formu oboch družstiev sa môže zdať, že pôjde o jednoznačnú záležitosť v prospech Košičanov. Tí zatiaľ vedú Tipsport ligu, zatiaľ čo Fribourg vyhral v lige dokopy len 2 zápasy v riadnej hracej dobe. Avšak Liga majstrov je súťaž z úplne iného súdka a myslím si, že to sa prejaví aj v hre oboch mužstiev. Švajčiari sú známi svojim perfektným korčuľovaním,  sú rýchli a to by mohla byť cesta ako poraziť Košičanov.“
Tip 4:2 pre Fribourg

Vítkovice - Nitra

„Je to také malé československé derby, kde bude hrať hlavnú rolu rivalita - Slováci proti Čechom. Celkovo si myslím, že rovnaké šance na víťazstvo majú obidva tímy. No vďaka poslednému víťazstvu Nitry nad Košicami, bude väčšia pohoda na hokejkách hosťujúceho mužstva. V prospech Nitry bude hrať najmä neprekonateľná forma útoku Blackwater – Slovák – Laliberte, ktorí sú pokope už druhu sezónu a funguje im to spolu perfektne.“
Tip 1:4 pre Nitru

Matúš Molitoris
foto: archív autora

Sport: 

0 Komentáre