Deklarácia Vráťme šport do rodiny vyráža na osvetovú cestu

Júnovým podpisom Deklarácie Vráťme šport do rodiny sa úloha naozaj vrátiť šport do slovenskej rodiny neskončila. Športové osobnosti, ktoré sa stretli na Deň detí v Banskej Bystrici, na športovú konferenciu Dieťa, rodič, šport organizovanú časopisom Svet ŠPORTU, očakávajú, že sa k nim postupne pridajú osobnosti aj z iného prostredia a spoločne budú šíriť 12-bodový návod na to, aby sme všetci spoločne úplne nezleniveli.

Čítať viac…

Majstrovstvá SR v šachu zrakovo postihnutých napísali 25. kapitolu

V roku 2017 sa mesto Banská Bystrica pýši titulom Európske mesto šport a aj to bol dôvod, prečo sa Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov n.o. (SAZPŠ) rozhodla usporiadať domáci šampionát s poradovým číslom 25 práve pod Urpínom. Trinásť zúčastnených šachistov hralo švajčiarskym systémom podľa pravidiel FIDE (Medzinárodná šachová organizácia, ktorá zastrešuje všetkých šachistov z celého sveta ) spôsobom 90 min + 30 sek./ťah pre hráča.

Čítať viac…

Milujú futbal, milujú ľudí, milujú život! Robili a robia šport krajším

Ešte v tohoročnom lete umožnili na oslavách 70-ročnice futbalu v Podlužanoch pri Leviciach jeho organizátori nahliadnuť do jedného veľkého tajomstva. Tajomstva o úprimnom živote s futbalom, športom vôbec. Skúsme sa s odstupom času pustiť po stopách tohto tajomstva v spomenutých dejinách a potom asi ľahšie pochopíme a uveríme, koľko ľudí ho spoznalo. 

Čítať viac…

Ozdobou má byť na Štiavničkách kombinačný, technický futbal s víťazným ťažením

Úvodná fotografia: Úspešný futbalista, skromný, úspešný, priamy chlap Je skvelés jeho trénersku robotou. Dotýkať sa možno aj rodiacich sa malých futbalových hviezdičiek. Tí, ktorí ho poznajú tvrdia, lebo vedia, že Jozef Slobodník, dnes s trénerskou licenciou UEFA , hlavne však s futbalovou praxou, ktorú v sebe nosí, nikdy nehľadal závisť v očiach ľudí, pohybujúcich sa vôkol neho vo futbale či živote vôbec. Zavše dokázal svojsky radšej oči prižmúriť, cez ktoré však vnímal bystro futbalový svet. Foto: Marek Čecho/ Svet ŠPORTU

Čítať viac…

Aj hokej v II. lige dokáže chytiť za srdce

Prvé finálové stretnutie play-off skupiny Západ v II. lige medzi Levicami a Púchovom ukázalo, že aj hokejový zápas v II. lige dokáže chytiť za srdce. Hokejistov na ľadovej ploche, skvelých divákov, ktorých sa zišlo okolo tisícky, ale aj tých, čo na zápase neboli a do redakcie Svet ŠPORTU napísali otázky: Koľkí prvoligisti hrali v oboch tímoch? Prečo platia v II. lige čudné pravidlá v prestupoch, iné ako napríklad v I. lige? 

Čítať viac…

Marcel Ozimák: Čím viac nás bude, tým skôr sa priblížime k tomu, v čo veríme!

„Náročné, ale čím viac nás bude, tým skôr sa priblížime k tomu, v čo veríme,“ citát Marcela Ozimáka, v súčasnosti kormidelníka hokejového života v HK Levice, odborníka, ktorého odbornosť, nadhľad, ochotu dávať druhému múdrosť úspešného žitia, dovoľovali v ruských hokejových podmienkach tamojšej KHL i iných súťaží odovzdávať na pozíciách trénera, asistenta či konzultanta plných šesť rokov. Prekvapili nás pochvalné slová na jeho odborné formovanie i výsledky v presadzovaní zámerov aj od odbornej verejnosti z hokejového Fínska či ďalších krajín hokejového sveta. Okrem toho sa dal v súčasnosti na náročnú cestu. Prijal funkciu metodika Slovenského zväzu ľadového hokeja pre prešovský región. Keď sme sa ho detailnejšie opýtali, čo ho k tomu priviedlo, stručne povedal: „Zmysluplná práca s odborníkom, ktorého v hokeji uznáva celý hokejový svet. Za posledné obdobie spolupráce s Fínom Jukki Tikkajom síce u nás človek naráža na mnohé úskalia napríklad v mládežníckom hokeji, ale zmysluplný podtón spolupráce je pre mňa veľkou motiváciou podieľať sa na pozitívnych zmenách.“ Dosť dôvodov, aby čitateľ pochopil prečo na úvod našich dialógov o slovenskom hokeji pre portály www.sportlandia.sk www.svetsportu.sk dostal práve Marcel Ozimák.

Čítať viac…

Hokej v II. slovenskej národnej hokejovej lige má svoje čaro, zvláštnosti, má svoju atraktivitu

Taký titulok si vynútili svojim priebehom, zostavami, hokejovým dianím v jednotlivých oddieloch semifinálové zápasy play-off, ktoré sa skončili 12. januára toho roku s týmito výsledkami:HK Levice – Prievidza 4:3, HK Sanok – MHk 32 Liptovský Mikuláš „B“ 9:1, Mšk Hviezda Dolný Kubín – HC OSMOS Bratislava „B“ 4:2, HC Rebellon Gelnica – HK Bardejov 1:4, MŠK Púchov – HK Iskra Partizánske 2:1 a HK Sabinov MHK Kežmarok 12:3. Internetové portály www.svetsportu.skwww.sportlandia.sknie sú portálmi výlučne hokejovými, zatiaľ nemajú vo svojich radoch dostatok kvalitných a na hokej odborne pripravených hokejových odborníkov z oblasti hokejového diania u nás či v zahraničí, ale nechcú byť k hokejovým fanúšikom a záujemcom o hokejové dianie ľahostajní. Preto sa snažia rešpektovať napísané na webových stránkach jednotlivých klubov II. ligy a k tomu raz za určité obdobie uprieť pozornosť svojim pohľadom na hokejové dianie v nich. Samozrejme, nie širokospektrálne. Tentoraz sme si zašli na prvý zápas play-off do Levíc, kde hrali Levice, víťazné mužstvo II. ligy skupiny Západ po dlhodobej časti so štvrtou Prievidzou. O zhodnotenie zápasu sme požiadali mladého hokejistu Denisa Brzu, ktorý oblieka dres juniorského kolektívu HK Nové Zámky, ktorý videl stretnutie takto:

Čítať viac…