Deklarácia Vráťme šport do rodiny vyráža na osvetovú cestu

Júnovým podpisom Deklarácie Vráťme šport do rodiny sa úloha naozaj vrátiť šport do slovenskej rodiny neskončila. Športové osobnosti, ktoré sa stretli na Deň detí v Banskej Bystrici, na športovú konferenciu Dieťa, rodič, šport organizovanú časopisom Svet ŠPORTU, očakávajú, že sa k nim postupne pridajú osobnosti aj z iného prostredia a spoločne budú šíriť 12-bodový návod na to, aby sme všetci spoločne úplne nezleniveli.

Čítať viac…

Majstrovstvá SR v šachu zrakovo postihnutých napísali 25. kapitolu

V roku 2017 sa mesto Banská Bystrica pýši titulom Európske mesto šport a aj to bol dôvod, prečo sa Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov n.o. (SAZPŠ) rozhodla usporiadať domáci šampionát s poradovým číslom 25 práve pod Urpínom. Trinásť zúčastnených šachistov hralo švajčiarskym systémom podľa pravidiel FIDE (Medzinárodná šachová organizácia, ktorá zastrešuje všetkých šachistov z celého sveta ) spôsobom 90 min + 30 sek./ťah pre hráča.

Čítať viac…

Kam ma pozvalo slovo autora o Dukle a Benedikovi?

Neviem ako vás, ale mňa už pri starom rádiu v rodnej Osturni pod Belanskými Tatrami neďaleko Ždiaru pozvali do futbalu bývalí československí reprezentanti, ktorí vtedy v bielych dresoch s levom na prsiach dobili futbalovou krásou a statočnosťou v juhoamerickom Čile futbalový svet. Masopust a Popluhár svojou hrou a potom i svojimi životmi najviac roztvorili pred mojimi očami mladého dedinského chlapca pestrý páví vejár futbalového umenia a foriem života pri futbale, ktoré ma motivovali tiež sa postaviť na plochu ohraničenú čiarami a dvoma veľkými futbalovými bránami. 

Čítať viac…

Levice deklasovali Senicu a vedú hokejový peletón II.ligy – západ

Mnohí, ktorí sledujú II. hokejovú ligu seniorov vedia, že Púchov a Levice bojujú o konečné víťazstvo v základnej skupine už dlhšie plece pri pleci. Púchovský hokejový priaznivec zbytočne očakával, že Senica prekazí po včerajšku Leviciam chúťky na vedúcu pozíciu, lebo domáci nenechali v tomto zápase nič na náhodu. Senici nasúkali 10 gólov, svojou hrou zabávali publikum a ak by sme chceli z celku hostí niečo vyzdvihnúť tak predovšetkým to, že sa im podarilo uchrániť „iba“ desaťgólový prídel.

Čítať viac…

Keď je Dukla srdcovkou...

Slávnostné stretnutie so všetkými tými, pre ktorých je Dukla srdcovou záležitosťou a ktorí sa zúčastnili 21. novembra toho roku v Dome armády Praha osláv 70. výročia vzniku armádneho vrcholového športu bolo pre mňa osobne vzácnou chvíľou návratov k žijúcim i nežijúcim pamätníkom slávy vrcholového športu pod logami ATK – ÚDA- Dukla. To, čo vypovedajú archívy a výsledky o armádnom športe od čias kedy vznikol i prierez 70-ročnicou armádneho športu urobil podľa mojej skromnej mienky skutočne majstrovsky jeden z tých, ktorý všetkých na spomenuté slávnostné stretnutie pozval, človek spojený s Duklou pupočnou šnúrou – plk. Ing. Jaroslav Priščák, Ph.D., riaditeľ Armádneho športového centra Dukla Praha. Mimochodom, rodák z Košíc.

Čítať viac…

Študent, hokejista, analytik

Hokejovú budúcnosť má pred sebou. Hokejovo vyrastal v Nitre, okúsil juniorský prvoligový hokej, poškuľuje po hokejových métach vyšších a včera upútal svojim výkonom v stretnutí seniorov Brezna v drese HK Levice. Erik Šramaty, ktorý sa narodil 12. júla 1997 sa stal tesne po skončení včerajšieho majstrovského stretnutia prvým druholigovým hokejistom – analytikom.Vďaka rozhovoru, ktorý sme sa vám rozhodli priblížiť v plnom znení. 

Čítať viac…

Navždy odišiel človek, ktorý miloval život a jeho cesty zdobil statočnosťou pre radosť iným!

Len pekne ži a nebuď zlý! Nič neunáhli hnevom. Potom sa tvoj život odbornosťou, láskou presadí – a nie násilníckym revom.!

Takú životnú pravdu v sebe nosil celý život a pre všetkých milovníkov športu na tatami, ale aj pre ostatných športovcov na večné časy za seba zanechal skvelý tréner, úžasne citlivý človek, vzácny a svetom cenený odborník z oblasti džuda, reprezentant armádneho športu, pán Jiří Synek. 

Čítať viac…

Pátranie po majstrovi Európy pokračuje

FIA Central European Zone, zdá sa, zažíva v týchto týždňoch krušné chvíle. Od začiatku sezóny seriálu C5 – E 2 CEZ Historic Hill Climb 2018 sa až do jej ukončenia záverečnými pretekmi v Taliansku šíri hlavne medzi pretekármi hlasná šuškanda, že do výsledkovej listiny boli nespravodlivo pridelené body po pretekoch 22. apríla v rakúskom Tulwitzi. Prečo? 

Čítať viac…