Slovenské florbalové reprezentantky bavia divákov! A to je, zatiaľ, dobré...

Naše reprezentantky vo florbale boli v skupinovej fáze tohoročných MS  vysokým favoritom. Začiatky zápasov so Singapúrom a Estónskom položili za obrannou fázou hry v úvodných minútach výkričník! No len čo prvá päťka roztočila florbalový kolotoč, skóre sa menilo v náš prospech.

Nakoniec, ani Austrália nebola v našej skupine kolektívom, ktorý by hru našich reprezentantiek preveril. Išlo. Z našej strany išlo skôr o vydarené tréningové stretnutie, z ktorého sa dalo čítať, že náš kolektív je na turnaji dobre naladený a zdá sa, i herne a psychicky dokonale pripravený.

Práca českého trénera Michala Jedličku je už teraz čitateľná. Preto sa môže zdať a čakať, že, naše hráčky nebudú vysoké víťazstvá v skupine preceňovať. Výsledky Slovensko – Singapúr 12:2, Estónsko – Slovensko 3:10 a Austrália – Slovensko 1: 21 ostanú z pohľadu histórie pre naše súperky kruté, ale z pohľadu kvality hry v našej obrannej fáze málovravné.

Dôležité však je, že naše dievčatá získali v spomínaných stretnutiach krásne víťazstvá a tým i cennú devízu – sebadôveru do ďalších zápasov. Už ten najbližší, v ktorom budeme hrať buď s Poľskom, alebo Nemeckom bude zo série tých ťažších. A pre tie najťažšie sa ukazuje najzrelšia pre priame súboje s absolútnou svetovou špičkou hlavne hra našej prvej pätorky: Šponiarová, Ďuríková - Ferenčíková, Košturiaková, P. Hudáková

Hlavne tieto dievčatá zatiaľ najviac dokumentujú, že hrou tam patria. „Je to fajn a jsme za to rádi, nicméně v rámci našeho turnajového plánu to nic neznamená, víme, že pro nás ty důležitější zápasy přijdou a turnaj pro nás teprve začne,“ povedal pre médiá tréner Michal Jedlička.Ostáva veriť v silu celého kolektívu, lebo florbalový fanúšik očakáva, že sa dievčatá prebojujú ďalej než len po obhajobu zatiaľ na MS pre Slovensko najlepšieho umiestnenia v kategórii žien - ôsmeho miesta, ktoré získali na ostatných MS vo Fínsku.

Držíme vám dievčatá palce! Potom prídu na rad i obšírnejšie analýzy z celosvetových pohľadov vašej hry. O to, predsa, pri zvyšovaní a narastaní kvality ženského florbalu musí ísť. Na kvalitnú hru budú chodiť povzbudzovať tisícky divákov. Na stretnutí s Austráliou ich bolo niečo vyše 2000. Dobré znamenie pred záverečnými zápasmi. Najbližší sa hrá už v utorok 5.decembra toho roku.

Lev Starew
Foto: fb Slovenský zväz florbalu (SZFB)

Sport: 

0 Komentáre