Získa Banská Bystrica veľkú športovo –spoločenskú poctu?

Veľa športových aktivít v Banskej Bystrici a okolí zdobí súťaž  srdca Slovenska v športe ako prostriedku a športe ako cieľa. Pri všetkých boli sú a budú aj novinári. Preto nie symbolicky, ale oprávnene ilustrujeme dôležitú informáciu, ktorá je pod touto fotografiou nášho spolupracovníka Jána Miškoviča ( ostatné sú umiestnené pod článkom). 

 

Od zisku prestížneho titulu Európske mesto športu 2017 delí Banskú Bystricu už len jeden krok. Od pondelka, 30. mája bude hostiť členov hodnotiacej komisie Asociácie európskych miest športu (ACES Europe). Počas pobytu absolvujú bohatý a vďaka danostiam banskobystrického regiónu, atraktívny program. Všetci sa budú môcť na vlastné oči presvedčiť, že v Bystrici nezáleží na veku či sociálnej skupine. Pretože radosť z pohybu, túžba po víťazstve a rešpekt voči fair-play je v každom Banskobystričanovi. 

Z ACES Europe do mesta pod Urpínom pricestuje prezident Gian Francesco Lupattelli, generálny sekretár Hugo Alonso, viceprezident John Swanson, člen správnej rady Lukáš Vorel a delegát Asociácie európskych miest športu pre Slovenskú republiku Richard Raši. Navštívia, skokanské mostíky na Žltých pieskoch, 21. ročník Športovej olympiády detí materských škôl na Štadióne SNP, absolvujú jazdu cyklobusom...

„Banská Bystrica ponúka od jari do zimy širokú mozaiku športových a telovýchovných aktivít. U nás športujú škôlkari, seniori, olympijskí medailisti, majstri sveta i športoví začiatočníci. Môžeme sa pochváliť bežkovaním v centre mesta či ojedinelými singletrailami. Sme dejiskom významných medzinárodných podujatí a rodiskom desiatok úspešných športovcov, ktorí sú motiváciou pre ostatných.  Som presvedčený, že spĺňame všetky kritériá a prestížny titul, ktorým sa budeme môcť hrdiť v roku 2017,  nám hodnotiaca komisia udelí,“  hovorí primátor Ján Nosko. 

Vo štvrtok, 2. júna o 10:30 hod. sa na tlačovej konferencii v Cikkerovej sieni Radnice stretne zahraničná delegácia s novinármi. Oboznámi ich o tom, čo všetko sa Banskej Bystrici, mestu olympijských víťazov a významných športových osobností, na ceste za titulom EMŠ 2017 podarilo dosiahnuť. 

 

Mgr. Zdenka Sekerešová, PhD. 
hovorkyňa primátora
Foto: Ján Miškovič

 

Fotografie sú svedectvom, že športoví žurnalisti to vedia o športe so športovým mikrofónom, za písacím stolom, alebo  s kamerou, ale aj na športoviskách v akcii seba samých. Dôkazom sú priložené zábery zo 14. ročníka Novinárskej stovky a 10. ročníka Memoriálu Miloša Kováča. Nášho kolegu, kamaráta, človeka , ktorý sa celým srdcom oddal športovej žurnalistike a iste by bol tiež rád a potvrdil by to aj na športový televízny mikrofón, že Európske mesto športu by Banskej Bystrici za dosahované aktivity skutočne svedčilo. Ako dôkaz prikladáme aj fotografiu čerstvého majstra sveta v thajskom boxe s víťazným opaskom – Vladimíra Draculu Moravčíka a pretekárov z behu s prívlastkom – šport ako prostriedok.

Sport: 

0 Komentáre