8 najlepších mladíkov v základnej časti Tipsport ligy

Najvyššia hokejová súťaž má za sebou dlhodobú časť, po ktorej sa osem tímov stretne v play off zápasoch o majstra a dva budú hrať o zotrvanie medzi elitou. V dlhodobej časti zaujalo viacero hráčov. Magazín Svet športu si posvietil špeciálne na mladíkov pod 23 rokov, ktorým by mala patriť hokejová budúcnosť na Slovensku. Ktorým ôsmim hráčom pod 23 rokov sa najviac darilo?

Patrik Koyš (1995) - 54 zápasov, 41 bodov
Držiteľ bronzovej medaily z juniorského šampionátu prišiel do martinského klubu po minulej sezóne, v ktorej z Trenčína zamieril do Popradu. Pod Tatrami si získal dôveru trénera Pavla Paukovčeka, pod ktorým sa mu darilo aj v Martine. Vo veku 21 rokov bol jedným z lídrov tímu a stal sa najproduktívnejším hráčom mužstva. Nevysoký útočník nazbieral 41 kanadských bodov, čo je viac než dvojnásobok oproti predošlej sezóne. V bodovaní celej Tipsport ligy obsadil po základnej časti 15. miesto.

Matúš Sukeľ (1996) - 54 zápasov, 37 bodov
Aj Sukeľ sa v úvode roku 2015 tešil z juniorského bronzu a podobne ako Koyš, aj on sa výrazne presadil až v aktuálnej sezóne. Počas nej bol priam na roztrhanie. Za A-mužstvo Liptovského Mikuláša odohral 54 zápasov, v ktorých získal 37 bodov za 21 gólov a 16 asistencií. Jeden zápas ešte stihol aj v juniorskom tíme a dosiahol v ňom fantastickú bilanciu - 1 gól a 5 asistencií. Jeho skvelé výkony si všimli aj v Slovane Bratislava, za ktorý odohral 5 zápasov v Kontinentálnej hokejovej lige. A aby toho nebolo málo, Sukeľ odohral aj tri zápasy v drese slovenského olympijského tímu na turnaji v Rakúsku. Pripísal si tam aj premiérový reprezentačný gól. Individuálne výbornú sezónu zakončí v baráži o Tipsport ligu.

Matúš Holenda (1995) - 56 zápasov, 28 bodov
Aj tretí hráč v poradí bol súčasťou bronzového slovenského tímu na MS juniorov v roku 2015. Holenda sa dokázal presadiť v náročnej konkurencii obrancov v Dukle Trenčín a bol jedným z mála pozitív v trenčianskom tíme. Ale za to obrovským. Priemer 0,5 bodu na zápas by bol skvelou vizitkou aj pre skúsenejších bekov. Aj 4 plusové body v "tabuľke pravdy" sú pre hráča z tímu, ktorý čaká boj o záchranu, výborné. Holenda je veľkým prísľubom slovenského hokeja.

Matej Paulovič (1995) - 56 zápasov, 24 bodov
Juniorský bronz zdobí aj vizitku mladého útočníka Nových Zámkov. Urasteného krídelníka draftoval pred štyrmi rokmi klub NHL Dallas Stars, no Paulovič sa po troch rokoch v zámorí rozhodol pre návrat na Slovensko. Sezónu odohral v drese nováčika z Nových Zámkov a jeho bilancia 12 gólov a 12 asistencií je solídnou vizitkou. Nezanedbateľným číslom v jeho štatistikách je 12 plusových bodov v tabuľke +/- bodov.

Andreas Štrauch (1994) - 45 zápasov, 24 bodov
V popradskom tíme došlo pred sezónou k mnohým zmenám, no Štrauch je jedným z hráčov, ktorí zotrval v kádri po minulej sezóne. Z nenápadného hráča štvrtej formácie sa stal pravidelne bodujúci útočník a dá sa predpokladať, že má pred sebou ešte mnoho úspešných sezón. Svoj vlaňajší bodový zisk navýšil o päť bodov, hoci odohral o päť zápasov menej. Herne mu najviac vyšiel november, v ktorom strelil nováčikovi z Nových Zámkov hetrik a proti majstrovskej Nitre strelil najkrajší gól mesiaca, za ktorý dostal zlatú prilbu. Jeho 9 plusových bodov je najlepším výsledkom v popradskom tíme.

Róbert Varga (1995) - 43 zápasov, 23 bodov
Nenápadný útočník MHC Martin strelil 11 gólov a celkovo zaznamenal 23 bodov. Aj bilancia bratislavského rodáka potvrdzuje, že martinskému klubu sa stávka na mlaď vyplatila. Vargovi vyšiel najmä december, počas ktorého strelil 6 gólov v 11. zápasoch. Martinčania obsadili po základnej časti šieste miesto a mohlo to byť aj lepšie, keby im priebeh sezóny nenarušila žltačka.

Mário Lunter (1994) - 31 zápasov, 22 bodov
Na prvenstve hokejistov Banskej Bystrici v základnej časti mal podiel aj Lunter. Odohral síce iba 31 zápasov, no získal v nich veľmi dobrých 22 bodov a hlavne 17 plusových. To je skvelá štatistika, ktorá svedčí o význame Luntera pre svoj tím. Je predpoklad, že keby odohral plnú porciu zápasov, atakoval by hranicu 40 bodov.

Juraj Milý (1996) - 55 zápasov, 17 bodov
Húževnatý útočník to v zostave HC Košice nemal jednoduché. Často menil spoluhráčov, no najviac mu to svedčalo s vekovo blízkymi spoluhráčmi. Základnú časť zakončil so ziskom 17-tich bodov za 8 gólov a 9 asistencií. Zaujímavosťou je, že Milého góly až na jednu výnimku znamenali víťazstvo košického tímu v zápase. Aj Milý dosiahol v štatistike +/- bodov kladné číslo (+9) a aj on bol v účastníkom bronzových MS 2015.

foto: jäzva, hokej.sk

Sport: 

0 Komentáre