Po skokanoch v Banskej Bystrici svetoví plavci

V meste pod Urpínom sa opäť uskutoční obľúbené plavecké podujatie Banská Bystrica Cup. V poradí jubilejný 10. ročník sa uskutoční v termíne 25. – 26. marca 2017. Banskobystrický pohár je jeden z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku. Tieto preteky sú hodnotené veľmi vysoko, a to nielen po stránke organizačnej, športovej, ale aj spoločenskej. Podujatie si získava značnú publicitu, prestíž a zviditeľňovanie našej malej krajiny na medzinárodnom fóre.

Čítať viac…

Na Zemplíne záujem o plávanie

Je dobré ak nám na plaveckú tému prichádzajú tak do časopisu ako aj na web stránku také aktuality a zábery, aké prinášame aj dnes. Toto je pohľad na mladých plavcov na jednej súťaži v Bratislave. Podobné snímky dnes zdobia aj kvalitu plávania na Zemplíne konkrétne v Michalovciach. 

 

Čítať viac…

Listopadová a Klobučník majú RIO isté!

Naši súčasní najúspešnejší plavci  Katarína Listopadová a Tomáš Klobučník, obaja v čiapočkách VŠC Dukla Banská Bystrica, majú svoju účasť na letné OH do brazílskeho Rio de Janeiro potvrdenú splnenými „A“ limitmi. Napriek tomu v sobotu 12. marca toho roku obaja zaplávali v 50 m bazéne na štiavničkách dobré časy. Katarína dosiahla na 100 m voľný spôsob čas 56:18 sek. A na 200 metrov voľný spôsob jej namerali 2:01,55 minúty. Tomáš Klobučník zaplával 200 metrov prsia v najlepšom tohoročnom čase Slovenskej republiky 2:20,66 minúty.

Čítať viac…

Rekord plavcov na Štiavničkách pod Urpínom

V banskobystrickej krytej plavárni na Štiavničkách v utorok 29.decembra 2015 presne na poludnie odštartovali 19.ročník banskobystrickej plaveckej dvadsaťštyri hodinovky. Ako sme vás už na našej webovej stránke včera informovali prvý stometrový úsek preplával primátor mesta Ján Nosko. Tohto roku netradične v tričku s logom oznamujúcim kandidatúru Banskej Bystrice na titul Európske mesto športu 2017.

Čítať viac…

Banskobystrická 24 hodinovka odštartovaná

Banská Bystrica – (ár) Dnes t.j. 29. decembra toho roku začala v Banskej Bystrici na pravé poludnie tradičná Banskobystrická 24 hodinovka v tamojšej mestskej plavárni. Podujatie otvoril odplávaním prvej stovky metrov primátor mesta MUDr. Ján Nosko, ktorý kandidoval na túto zodpovednú funkciu ako nezávislý kandidát. Bližšie informácie o celom štafetovom plaveckom maratóne prinesieme na našej webovej stránke už zajtra prostredníctvom nášho banskobystrického spolupracovníka Jozefa Ivana.

Čítať viac…