Európska elita horskej cyklistiky si dá rande pod Tatrami

Od 11. do 13. augusta 2017 prídu pod Tatry tí najlepší horskí cyklisti z celej Európy. Tohtoročné oficiálne UEC Majstrovstvá Európy 2017 sa z lotyšskej Siguldy presťahovali pod slovenské Tatry do Svitu a Popradu. Po prvýkrát v histórii tak budeme na Slovensku hostiť najlepších horských cyklistov Európy.

Čítať viac…

MS v nohejbale mužov už tento víkend

Najvýznamnejším nohejbalovým podujatím v tomto roku budú Majstrovstvá sveta v nohejbale mužov. Tie sa uskutočnia v českom Brne v dňoch 18.-20. novembra. Na šampionáte by sa malo predstaviť rekordných 21 krajín!

Slovenskú výpravu bude tvoriť 7 hráčov, tréner, dvaja rozhodcovia a viacerí členovia výkonného výboru SNA. V Brne sa k výprave pridá aj generálna sekretárka medzinárodnej nohejbalovej únie UNIF, Zuzana Viňanská.

Čítať viac…

Kvalitný Slovenský pohár nohejbalistov

Ako sme sa presvedčili priamo v dejisku podujatia, sobota 27. február 2016 priala v Revúcej kvalitnému nohejbalu. Zaslúžili sa o to nohejbalové kolektívy z Košíc, Trnavy, Humenného, Sliača, Dobrej Nivy a Zálužíc. Celkom ich bojovalo o víťazstvo v tohoročnom Slovenskom pohári dvanásť. Súboje naznačili, akým smerom by sa mal uberať nohejbal, aby sa kvalita tejto hry zvyšovala čo do šírky na celom území Slovenskej republiky. 

Čítať viac…

V sobotu nohejbal juniorov v Trebišove

V sobotu 20. februára toho roku napíše ďalšiu svoju kapitolu juniorsky turnaj v nohejbale. Slovenský pohár prilákal podľa slov vedúceho tohto podujatia Mariána Danka, ktorý je členom Výkonného výboru Slovenského nohejbalového zväzu mladých adeptov tejto zaujímavej hry s futbalovou loptou cez sieť z Revúcej, Zálužic pri Michalovciach, Košíc a domáceho Trebišova. 

Čítať viac…