Pátranie po majstrovi Európy pokračuje

FIA Central European Zone, zdá sa, zažíva v týchto týždňoch krušné chvíle. Od začiatku sezóny seriálu C5 – E 2 CEZ Historic Hill Climb 2018 sa až do jej ukončenia záverečnými pretekmi v Taliansku šíri hlavne medzi pretekármi hlasná šuškanda, že do výsledkovej listiny boli nespravodlivo pridelené body po pretekoch 22. apríla v rakúskom Tulwitzi. Prečo? 

Čítať viac…

Richard Šikyňa opäť medzi svetovou elitou

Už túto nedeľu sa v talianskom meste Ottobiano uskutoční ďalšie podujatie zo seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose MX GP a MX2 2017.
Na štarte bude slovenské farby hájiť opäť náš jazdec Richard Šikyňa, ktorému bol štart potvrdený promotérom. Pôvodne mal štartovať na majstrovstvách Európy v triede EMX2015, ktoré sa idú súčasne s MS, avšak napokon mu bolo potvrdené zaradenie do štartovky MS triedy MX2 a tak bude bojovať o body v seriáli MS.

Čítať viac…

Premiéra Majstrovstiev sveta ENDURANCE na Slovensku

V sobotu 24.6.2017 sa na Slovensku po prvýkrát uskutočnia Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov ENDURANCE (FIM EWC). 8-hodinové preteky sa uskutočnia na našom jedinom rýchlostnom okruhu Slovakia ring. Podujatie je štvrtým a zároveň predposledným zo seriálu FIM EWC sezóny 2017. A

Čítať viac…

Igor Drotár späť na Morave

Morava - kraj vína a dobrej pálenky privíta tento víkend posádky nielen Majstrovstiev Slovenska v rely (MSR). XIII. Agrotec Petronas Syntium Rally je tiež súčasťou českého národného šampionátu, ako aj Stredoeurópskej trofeje FIA. Slovensko-moravská posádka Igor Drotár-Tomáš Plachý tu absolvuje svoju štvrtú tohtoročnú súťaž.

Čítať viac…