MS v nohejbale mužov už tento víkend

Najvýznamnejším nohejbalovým podujatím v tomto roku budú Majstrovstvá sveta v nohejbale mužov. Tie sa uskutočnia v českom Brne v dňoch 18.-20. novembra. Na šampionáte by sa malo predstaviť rekordných 21 krajín!

Slovenskú výpravu bude tvoriť 7 hráčov, tréner, dvaja rozhodcovia a viacerí členovia výkonného výboru SNA. V Brne sa k výprave pridá aj generálna sekretárka medzinárodnej nohejbalovej únie UNIF, Zuzana Viňanská.

Nominácia mužov, ako ju predložil po poslednom sústredení 6.11. v Humennom tréner Marián Mihok, je nasledovná: Lukáš Gabák (jednotlivci), Ján Brutovský, Ladislav Stupák, Ján Kilík (dvojice), Ján Brutovský, Ladislav Stupák, Silven Gálus, Milan Černota a Marek Hulín (trojice).

Medzi rozhodcami nás budú zastúpovať Jozef Brinzík a Ján Kilík st. Vedúcim výpravy je Gabriel Viňanský. Ten vyjadril presvedčenie, že najbližšie MS budú veľkým impulzom v ďalšom rozvoji tohto pekného športu aj u nás. V Českej republike je nohejbal totiž na úplne inej – oveľa vyššej úrovni, aj z toho dôvodu je o šampionát v Brne už teraz obrovský záujem. Majstrovstvá budú prebiehať vo vyše trojtisícovej hale, ktorá je už teraz na niektoré zápasy vrátane toho finálového, vypredaná. Všetky finálové zápasy bude vysielať v priamom prenose Česká televízia.

Viac info na: http://www.nohejbal-sk.sk 
mac
illustračné foto: archív redakcie

Sport: 

0 Komentáre