Grigar vybojoval miestenku do Ria de Janeiro

Titulná foto: Jakub Grigar je našim ďalším horúcim ohnivkom na OH v Rio de Janeiro. Foto: Ján Miškovič

Slovensko získalo na ME vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši druhú zlatú medailu. Postarala sa o ňu hliadka 3xC1 v zložení Michal Martikán, Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, ktorá triumfovala suverénnym spôsobom s náskokom 7,44 s pred Poliakmi.

Slafkovský vybojoval dnes t.j. v sobotu 14. mája najcennejší kov aj medzi singlistami. Druhý tam skončil náš najúspešnejší reprezentant, zároveň najskúsenejší Michal Martikán. Do svojej medailovej zbierky pridal už tak devätnástu medailu z európskych šampionátov. K trinástim zlatým a jednej bronzovej pribudla piata strieborná. "Teší ma, že som bol rýchlejší než Saša, ktorý je skvelý pretekár, ale mal som ľahké dotyky na bránkach. Som rád, že sa nám podarilo získať dve medaily," povedal po pretekoch Martikán.
Slovenských pretekárov hnala vpred aj početná divácka kulisa. "Atmosféra bola skvelá a to aj napriek počasiu, ktoré nebolo pre divákov ideálne. Chcem sa všetkým poďakovať za skvelú atmosféru, ktorá vo mne ostane do konca života," dodal Martikán.
 

Beňuš mal vo finále najvyššie ambície. V cieli ho mrzela chyba, ktorá ho stála lepšie umiestnenie. "Pokazil som záver. Počas jazdy som sa cítil dobre a myslím si, že bola rýchlejšia než kvalifikačná," poznamenal už istý účastník OH v Riu.
 

Veľkú radosť nám urobil Jakub Grigar, ktorý obsadil vo finále K1 na ME v Liptovskom Mikuláši piate miesto. Získal tak miestenku na OH 2016 v Rio de Janeiro, kde by mohol podľa odborníkov príjemne prekvapiť.

Finále K1 sa napokon stalo korisťou českých pretekárov. Zlatý Jiří Prskavec vyhral pred svojim krajanom Vavrinec Hradílkom o jedinú stotinu sekundy. "Diváci boli vynikajúci, fantastickíí. Už v semifinále, keď som si myslel, že mi to nevyjde, ma hnali svojim povzbudzovaním do cieľa. Veľmi mi to pomohlo a možno aj vďaka nim som sa dostal do finále. V spodnej časti trate som nepočul nič, iba ich," povedal pre médiá rozradostený Grigar.

Lev Starew
foto: Ján Miškovič

0 Komentáre