Randl aj v Kazani o olympijskú letenku

Na zábere naše najhorúcejšie ohnivko na OH do Ria Milan Randl  (v modrom kimone) z VŠC Dukla B. Bystrica.

 

Ako nás informoval generálny sekretár Slovenského zväzu džuda Ing. Peter Pisoň, dnes 19.4.2016, odlieta do dejiska ME v džude do ruskej Kazane, naša - slovenská reprezentácia. Boje na tatami začnú v Tatneft aréne od 21. apríla a potrvajú 24. apríla 2016. 
Výprava odchádza v zložení: Mgr. Ján Krišanda, predseda SZJ, Ján Gregor, ml., reprezentačný tréner a títo džudisti a džudistky: Ivana Komlóšiová, - 63 kg, Viktória Majorošová, - 57 kg, Matej Poliak, - 66 kg, Matúš Milichovský, - 81 kg, Peter Žilka, - 90 kg a Milan Randl, - 90 kg. S výpravou odcestuje aj Tomáš Jukl, ktorý bol nominovaný EJU (European Judo Union – Európska džudistická únia) ako rozhodca na toto významné podujatie. Na poslednú chvíľu vypadla Andrea Krišandová, - 52 kg, pre zranenie a citeľne oslabila našu výpravu.
Cieľom a ambíciou našej reprezentácie podľa slov prezidenta Jána Krišandu je, aby Milan Randl potvrdil účasť na OH do Rio de Janeiro. Medailové umiestnenie by mu to zabezpečilo, do siedmeho bodovacieho miesta by bolo tiež sľubné. Stúpajúca forma Ivany Komlóšiovej je tiež možnou alternatívou prebojovať sa cez kvalifikáciu na OH do RIA. Umiestnenie do piateho miesta by posilnilo jej pozíciu pred ďalšími kvalifikačnými turnajmi v Baku (Azerbajdžan) a Almata (Kazachstan). Tiež budeme so záujmom sledovať ako sa bude dariť ich súperom, ktorí majú rovnaké ambície a tak je teraz veľmi ťažko odhadnúť ako to všetko dopadne.
Matej Poliak, Peter Žilka, Matúš Milichovský a Viktória Majorošová patria k mladším avšak ambicióznym pretekárom a na takomto významnom podujatí budú štartovať po prvý krát. Netreba zakrývať, majú predpoklady pri optimálnej forme prekvapiť.

Jozef Mazár,
foto: archív redakcie

 

Sport: 

0 Komentáre