Michal Rajniak otvoril aj zakončil prvú ligovú sezónu víťazstvom

V nohách 42 kilometrov Nízkymi Tatrami s prevýšením 2600 m zdolalo 36 bežcov v časovom limite. Najlepší čas dosiahol 27 ročný Michal Rajniak (Extreme Obstacle Runners), keď do cieľa na Chopku dobehol za 4 hod. 25 min. a 40,5 sec. „Bol som prekvapený sám zo seba, ako dobe sa mi išlo. Možno to bolo tým, že som si dal pred týmto SkyMarathonom dvojdňovú pauzu od behania. Naozaj to pomohlo a budem to takto robiť aj do budúcna pred ťažkými pretekmi. Nebol som vo vedení hneď od začiatku, dokonca som to ani nečakal, že sa tam prepracujem. Išiel som si svoje tempo od začiatku spolu s Peťom Kalmanom. Neskôr som dobehol chalanov okolo piateho miesta, kde bol napríklad aj Peťo Fraňo. Na zhruba 15. kilometri, na stúpaní do Krížskeho sedla, som dobehol aj vedúceho bežca, a od tej chvíle som sa ujal vedenia až do konca. Fakt som zo svojho výsledku milo prekvapený, pretože nastúpať viac ako 2500 metrov na 42 kilometroch je úplne iné ako všetko, čo som doteraz behal.  Trať som si študoval dopredu na internete a zvolil som stratégiu strmé výstupy kráčať a využívať zbehy, lebo to mi ide troška lepšie. Užíval so si to od začiatku do konca a som skutočne veľmi rád z výsledku.“ vyjadril sa na margo svojho víťazstva Michal Rajniak, ktorý má v skyrunningovej lige na konte už dve absolútne víťazstvá: prvé z Vitalcity SkyRace a druhé zo SkyMarathonu Chopok.

Najrýchlejšou o žien bola Marcela Mikulecká z Čiech s časom 5:59:02 hod. Aj ju sme vyspovedali  po dobehu: „Bolo výborné počasie a bežalo sa mi fajn. Akurát musím priznať, že nakoľko nie som z hôr, nemám technicky nabehané takéto terény. Som z východných Čiech a aj keď Nízke Tatry aj samotný Chopok poznám, nemám až toľko príležitostí v nich behávať. Na margo podujatia by som rada dodala, že sa mi páčila trať, značenie, ľudia na občerstvovačkách boli veľmi milí. Takže podujatie na jedničku.“