Volejbalová dráma v Prešove, na akú niet režiséra

Dnešné v poradí druhé finálové stretnutie volejbalovej extraligy mužov medzi Prešovom a Nitrou prinieslo ešte dramatickejší priebeh ako to včerajšie. Nie preto, že sa hralo do výsledku 3:2, ale priebeh a výkony mužstiev i situácie na palubovke potvrdili, že tohoročné finále hrajú skutočne najvyspelejšie volejbalové kolektívy súčasnosti v Slovenskej republike.

Nitra má mladý, perspektívny kolektív so širším kádrom kvality ako domáci Prešov, ktorý zaslúžene zvíťazil aj v druhom zápase, ale predovšetkým vďaka hráčskym skúsenostiam. Tréner hostí Marek Kardoš pre Svet ŠPORTU, keď sa už výborná divácka kulisa rozchádzala domov, povedal: „Prešovčania si víťazstvo zaslúžili, ako celok sú spolu 5 rokov, my mužstvo iba budujeme. Aj tak je vidieť, a priznávam verejne, teší ma to, že do špičkového slovenského volejbalu vstúpili zaujímavé podnikateľské subjekty. V Nitre nás čakajú ďalšie zápasy, verím, že za podpory divákov sa nám podarí dostať stav po štyroch zápasoch do nerozhodného výsledku a rozhodne sa až v piatom v Prešove.

Uvidíme. Po prvých dvoch súbojoch vyhráva VK MIRAD PU Prešov nad VK Bystrina SPU Nitra 2:0, keď ten druhý, dnešný nedeľňajší, súboj sa skončil víťazstvom Prešova 3:2 po setoch 28:26, 19:25, 25:20,20:25 a 15:13. Hralo sa vo veľmi športovom a objektívnom prostredí.

Už fotografie z prvého finálového súboja (už čoskoro v galérii) napovedajú, že v mužskom volejbale začala vo vrcholiacom play-off parádna volejbalová herná i spoločenská oslava športu s názvom – slovenský volejbal!

                                                                                                                            Jozef Mazár
foto: Marek Čecho/ Svet ŠPORTU

Sport: 

0 Komentáre