Futbalová paráda spod Urpína našim fotoobjektívom

Takto sa postavili pred fotoobjektív časopisu Svet ŠPORTU pred zápasom internacionálov Dukla Banská Bystrica - Dukla Praha hráči pražskej Dukly, ku ktorým sa pričlenil aj legendárny tréner Dukly Banská Bystrica Peter Benedik. (na zábere v dolnom rade prvý zprava)


Pamätná snímka, ktorú už nebude možné zopakovať. Všetci aktéri boja na zelenej tráve pred stretnutím 8. septembra 2017 na banskobystrických Štiavničkách


Predzápasová snímka kapitánov mužstiev s rozhodcovskou trojicou. Zľava doprava František Štambacher, Jaroslav Jekkel, Stanislav Bomba, Ľubomír Samotný a František Kunzo, senior.


Nádherná predzápasová chvíľa. Rozhodca Stanislav Bomba odovzdáva zlatú loptu kapitánovi hostí, najúspešnejšiemu futbalistovi Československa všetkých čias, Františkovi Štambacherovi so slovami: „Na znak úcty ku všetkým, ktorí s tebou dôstojne reprezentovali československý futbal. Mal som to šťastie, že mnohým z nich som mohol 10 rokov rozhodovať majstrovské zápasy vo federálnej lige. Ďakujem aj takto!“ Nevšedný postoj a nevšedné vyznanie vnútra človeka.


Zranenie nedovolilo Karolovi Praženicovi v tomto krásnom súboji hrať. Všetko však so záujmom sledoval z banskobystrickej tribúny. Mimochodom ide o prvého Slováka, ktorý hral Ligu majstrov. Vtedy, pred rokmi, v drese Hajduku Split.


Zaujímavá divácka kulisa. Vpravo bývalý ligový hráč Dukly Banská Bystrica, ba aj prvý reprezentant Československa z mesta pod Urpínom v reprezentačnom drese A mužstva Československa, Milan Smädo. Vedľa  neho, vľavo s úsmevom na tvári, zaslúžilý umelec Juraj Sarvaš a celkom vľavo Ing. Arch. Jozef Frtúz, projektant viacerých banskobystrických, aj športových zariadení. Nad ním bývalý reprezentačný brankár Československa, odchovanec banskobystrickej futbalovej liahne, Pavol Michalík.


...a o také súboje nebola na štadióne pod Urpínom v ten deň núdza. Hralo sa galantne, s nasadením, oči a srdce veľmi chceli, nohy vždy neposlúchali. Ale dosť bolo aj veľmi krásnych futbalových momentov.


Na zvedavé otázky redaktorky banskobystrickej regionálnej televízie Hronka odpovedá tréner Peter Benedik.


Takto sledovali zaujímavý súboj hráči z lavičky Dukly Banská Bystrica. Zľava doprava Pavol Diňa, tréner Anton Dragúň, Vladimír Sivý a Marek Penksa.


A takto to vyzeralo počas hry na lavičke Dukly Praha. Prvý zprava vedúci kolektívu Štefan Philipp a najstarší hráč na ihrisku, sedemdesiatročný Václav Samek. Jeho hra však pripomínala zdatného, skúseného a pohybom aj v tomto veku obdareného mladíka.


Len títo štyria v dresoch Dukly Banská Bystrica vedia, o čom sa zhovárajú. Zľava Dušan Tóth, brankár Peter Holec, Tomáš Medveď a Marek Hollý.


V polčasovej prestávke sa ušiel mikrofón aj známemu trénerovi chodcov Jurajovi Benčíkovi. Kým komentátor Jozef Ivan pozorne sledoval chodecké súboje detí, populárny a športovými súbojmi ošľahaný Juraj Benčík dôvtipne komentoval situáciu deťúreniec na banskobystrickom tartane.

Foto: Marek Čecho, texty: Jozef Mazár

Sport: 

0 Komentáre