Zjazdová ,Európa’ so slalomárom Beňušom

Sezónu šampionátov pod záštitou Európskej kanoistickej asociácie otvoria tento týždeň majstrovstvá Európy v zjazde a šprinte na divokej vode. V Macedónskom Skopje sa bude od štvrtka do nedele bojovať o cenné kovy na dvoch riekach – zjazdové disciplíny pohostí rieka Vardar v centre Skopje a šprintovú časť podujatia zasa pitoreskný kaňon Matka na rieke Treska.

Medzi športovcami z takmer dvadsiatich krajín starého kontinentu nebudú chýbať ani Slováci. Päťčlenná výprava netradične pod vedením Petra Slašťana, keďže tradičný tímlíder Jaroslav Slučik sa podrobil plánovanej operácii kĺbu, odcestovala na šampionát s cieľom pripomenúť si výsledky z lanských majstrovstiev sveta v Bosne a Hercegovine. V Banje-Luke si slovenské reprezentantky Barbora Kortišová a Katarína Kopúnová vybojovali zlatú a bronzovú medailu v novej kategórii C2Ž – najcennejší kov si vypádlovali v šprinte, tretie skončili v zjazde.

V Macedónsku si zapádluje aj strieborný medailista z olympijských hier Rio de Janeiro 2017 Matej Beňuš. Vodný slalomár, špecialista na kategóriu C1, si vyskúša zjazd aj šprint. “Preteky sú vždy najlepší tréning. Začiatkom júna ma čakajú vodnoslalomárske majstrovstvá Európy v slovinskom Tacene. Dynamika v krátkych úsekoch je dôležitá aj v slalome, preto som sa rozhodol, že si ju preverím takto súťažne,” poznamenal Matej Beňuš.

zdroj: canoeslalom.sk

0 Komentáre