Podujatia SMF počas posledného júnového víkendu

1. EWC – MS Endurance prvýkrát na Slovensku

Pretekársky okruh SLOVAKIA RING zažije tento víkend (22.-25.6.) jedno z najvýznam- nejších športových podujatí roka: Majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch moto- cyklov (FIM EWC) prichádzajú na Slovensko po prvýkrát v histórii.

Štartové pole podujatia „8h of SLOVAKIA RING“ pozostáva napokon z 30 pretekár- skych strojov tried Formula EWC a Superstock. V najvyššej lige EWC uvidíme aj slovenský tím a stálicu tohto šampionátu: Maco Racing Team (Marko Jerman, Greg Junod a Antho- ny Dos Santos). V tejto najvyššej lige sa predstaví i náš kvalitný slovenský jazdec Jaroslav Černý jazdiaci v tíme LRP Poland.

V triede Superstock uvidíme "juniorský" tím Maco Racing 2. Stroj Yamaha osedlajú Slováci Rado Dulík, Tomáš Svitok a taktiež David Ouředníček z Česka. Posledný domáci a rýdzo slovenský tím je Motomaxx Racing Team s jazdcami Vladimírom Ružom, Jurajom Knezovičom a Jakubom Jantulíkom.

Okrem vyššie uvedených tímov sa na EWC predstavia i českí jazdci s licenciami SMF a to v tíme s názvom "EXTERIA RACING" - Michal Fojtík, Dominik Juda a Ladislav Chmelík.

Spolu s nimi budú bojovať o cenné body a trofeje medzinárodné tímy s najlepšími svetovými jazdcami disciplíny "endurance". Preteky 8h of SLOVAKIA RING štartujú na Slovakia Ringu v sobotu 24. júna o 14:00. Cieľ pretekov je naplánovaný na 22:00. Diváci zažijú v piatok kvalifikácie a autogramiádu o 18:00 a neskôr nedeľa patrí ešte pretekom stredoeuópskeho šampionátu Alpe Adria.

Viac info: http://www.slovakiaring.sk/home/

2. Seriál RP MX západ pokračuje v Beckove

V nedeľu 25.6.2017 sa na motokrosovej trati v Bec- kove uskutoční v poradí štvrté podujatie tohtoroč- ného seriálu regionálneho pohára západ - SCRUB Motocross Cup 2017. V rámci tohto podujatia budú jazdci bodovať i do seriálu Slovenského pohára. Na štart sa teda v nedeľu postavia jazdci tried MX65, MX85, MX Ladies, MX2 junior, MX junior125, MX2, MX Open, MX4, MX4+, Twinshock, MX1 hobby a MX2 hobby.

Začíname tréningami od 8:15 hod. Štart prvej finálovej jazdy je naplánovaný na 12:15 hod. Organizátor Motoklub Beckov i touto cestou pozýva jazdcov i všetkých priaznivcov a za- pálených fanúšikov motokrosového športu na trať do Beckova, kde o napínavé boje o body v seriáli RP MX západ a Slovenský pohár určite nebude núdza.

3. Enduro Cup Stred - 24.6.2017 v Lovčici

 

MK Lovčica Vás srdečne pozýva na tretie pokračovanie seriálu regionálnych podujatí endura a country crossu - Enduro Cup Stred 2017. Pretek bude situovaný v motok- rosovom areáli v Lovčici. Sily si tu zmerajú jazdci od amatérskych až po „profi“ triedy. Súťažiace triedy: Profi, Elit, Lady, Profi, Junior, Dorast, Veterán, Hobby, Amatér, Historik, Pitbike + 65, Lady 15, Lady 15+.

 

Prvý štart je naplánovaný na 11:00 hod.

Sport: 

0 Komentáre