Premiéra Majstrovstiev sveta ENDURANCE na Slovensku

V sobotu 24.6.2017 sa na Slovensku po prvýkrát uskutočnia Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov ENDURANCE (FIM EWC). 8-hodinové preteky sa uskutočnia na našom jedinom rýchlostnom okruhu Slovakia ring. Podujatie je štvrtým a zároveň predposledným zo seriálu FIM EWC sezóny 2017. A

Ako sa vlastne šampionát jazdí? Tímy tvoria traja jazdci, ktorí sa počas dĺžky preteku striedajú v jazde na jednom motocykli. Pre väčšinu zúčastnených tímov bude trať na Slovakia ringu, ktorá má dĺžku až 5,992 km, novou športovou a technickou výzvou.
Slovakia ring bude svedkom napínavých súbojov, nakoľko rozdiely na popredných priečkach sú veľmi tesné. Úradujúci šampión tím „Suzuki Endurance Racing“ zatiaľ vedie len o 7 bodov pred „GMT94 Yamaha“ tímom a o 22 bodov pred tretím „YART Yamaha Official EWC Team“. Na Slovakia ringu môže víťazný tím získať až 30 bodov, čo znamená, že poradie sa môže ešte dramaticky zmeniť. Na domácej pôde sa už konečne bude mať možnosť predstaviť i dlhoročný účastník predmetných majstrovstiev sveta „MACO RACING TEAM“, ktorý na poslednom podujatí v Oscherslebene skončil na krásnom treťom mieste a priebežne je v seriáli na šiestom mieste. Na vedúci tím stráca len 33 bodov. Okrem úspešného Maco racing teamu sa na Slovakia Ringu predstavia s jednorazovými licenciami ďalšie tri SMF tímy a to: MACO RACING 2, motomaxx Racing Team a Exteria Racing Team.

Sport: 

0 Komentáre