V rebríčku európskych TOP líg je pekne živo

Talianska Séria A láka na hviezdnych legionárov, francúzska Ligue 1 naopak na neočakávané zvraty.

Dávno neexistuje univerzálne poradie najlepších súťaží. Každá je jednoducho iná a má svoje špecifiká. Zatiaľ čo talianska najvyššia súťaž patrí k tým, ktoré sú historicky považované za najlepšie na svete, francúzska 1. liga sa pomerne dlho radila o nejaký ten stupienok nižšie. Vzostup Ligue 1 v posledných rokoch je však bezprecedentný. Leví podiel na tom majú predovšetkým mohutné investície šejkov do supertímu Paris St. Germain. Tím s prakticky neobmedzenými financiami je schopný získať hviezdy svetovej extratriedy a vo Francúzsku tak vznikol manšaft schopný vyzvať aj tie najkvalitnejší mená z celého sveta. 

Čítať viac…

Stredoslovenské defilé futbalovej slávy

Toľko už bolo o futbale povedané a napísané, že stále nesmieme a ani nemôžeme o futbalovej sláve mlčať – zapísal som si prvú myšlienku do redaktorského bloku na  21. ročníku vyhodnotenia najlepších futbalistov, ktorých súťaže riadi Stredoslovenský futbalový zväz. Ten 8. tohoročný januárový večer, v krásne vyzdobenom reštauračnom zariadení športovo- spoločenského objektu Dixon Banskej Bystrici, akoby chcel nadviazať na stredoslovenské futbalové defilé futbalovej slávy, ktoré predtým roky bývalo každoročne buď na Zvolenskom zámku, alebo v divadle vo Zvolene.

Čítať viac…

Dobrý chýr z futbalového Liptovského Hrádku

„Hovorí sa, že tí čo sú spokojní so sebou, majú zlý vkus“ – povedal nám prezident Mestského športového klubu v Liptovskom Hrádku, Ing. Roman Kapitáň, keď sme sa ho na prelome roka z našej web stránky opýtali: Ako ste spokojní v Liptovskom Hrádku s futbalovou jeseňou ročníka 2015/2016? Až potom hodnotil konkrétnejšie. 

Čítať viac…