Ozdobou má byť na Štiavničkách kombinačný, technický futbal s víťazným ťažením

Úvodná fotografia: Úspešný futbalista, skromný, úspešný, priamy chlap Je skvelés jeho trénersku robotou. Dotýkať sa možno aj rodiacich sa malých futbalových hviezdičiek. Tí, ktorí ho poznajú tvrdia, lebo vedia, že Jozef Slobodník, dnes s trénerskou licenciou UEFA , hlavne však s futbalovou praxou, ktorú v sebe nosí, nikdy nehľadal závisť v očiach ľudí, pohybujúcich sa vôkol neho vo futbale či živote vôbec. Zavše dokázal svojsky radšej oči prižmúriť, cez ktoré však vnímal bystro futbalový svet. Foto: Marek Čecho/ Svet ŠPORTU

Čítať viac…

V rebríčku európskych TOP líg je pekne živo

Talianska Séria A láka na hviezdnych legionárov, francúzska Ligue 1 naopak na neočakávané zvraty.

Dávno neexistuje univerzálne poradie najlepších súťaží. Každá je jednoducho iná a má svoje špecifiká. Zatiaľ čo talianska najvyššia súťaž patrí k tým, ktoré sú historicky považované za najlepšie na svete, francúzska 1. liga sa pomerne dlho radila o nejaký ten stupienok nižšie. Vzostup Ligue 1 v posledných rokoch je však bezprecedentný. Leví podiel na tom majú predovšetkým mohutné investície šejkov do supertímu Paris St. Germain. Tím s prakticky neobmedzenými financiami je schopný získať hviezdy svetovej extratriedy a vo Francúzsku tak vznikol manšaft schopný vyzvať aj tie najkvalitnejší mená z celého sveta. 

Čítať viac…

Stredoslovenské defilé futbalovej slávy

Toľko už bolo o futbale povedané a napísané, že stále nesmieme a ani nemôžeme o futbalovej sláve mlčať – zapísal som si prvú myšlienku do redaktorského bloku na  21. ročníku vyhodnotenia najlepších futbalistov, ktorých súťaže riadi Stredoslovenský futbalový zväz. Ten 8. tohoročný januárový večer, v krásne vyzdobenom reštauračnom zariadení športovo- spoločenského objektu Dixon Banskej Bystrici, akoby chcel nadviazať na stredoslovenské futbalové defilé futbalovej slávy, ktoré predtým roky bývalo každoročne buď na Zvolenskom zámku, alebo v divadle vo Zvolene.

Čítať viac…

Dobrý chýr z futbalového Liptovského Hrádku

„Hovorí sa, že tí čo sú spokojní so sebou, majú zlý vkus“ – povedal nám prezident Mestského športového klubu v Liptovskom Hrádku, Ing. Roman Kapitáň, keď sme sa ho na prelome roka z našej web stránky opýtali: Ako ste spokojní v Liptovskom Hrádku s futbalovou jeseňou ročníka 2015/2016? Až potom hodnotil konkrétnejšie. 

Čítať viac…