Hokejová hviezda Voráček pomáha i baví

Hokejista Jakub Voráček, to nie je iba hviezda Philadelphie Flyers či českej reprezentácie. Je to aj muž so srdcom na správnom mieste.

Pred dvomi rokmi založil nadáciu nesúcu jeho meno, ktorá pomáha ľuďom s roztrúsenou sklerózou. Na akcii Hokejky pro Kluka Puka, ktorý je symbolom nadácie, sa počas posledného júnového víkendu stretla česká (nielen) hokejová smotánka, ktorá sa divákom predviedla v exhibičnom futbalovom turnaji.

Jakub Voráček, David Pastrňák, Michal Neuvirth, ale aj Dominik Hašek, Tomáš Ujfaluši či futbalová pseudohviezda Július "Lavi" Lavický. Málo? Ondřej Pavelec, Petr Mrázek, Radek Smoleňák, Petr Nedvěd, Jiří Jarošík, Karol Kisel, Radek Bejbl a ďalší. Menoslov aktérov prilákal na mikulovské ihrisko tisícky návštevníkov a aj vďaka nim sa vyzbieraná suma pre ľudí postihnutých roztrúsenou sklerózou mozgomiešnou - RS vyšplhala na 1.209.814,-kč (približne 46.000 eur).
Výsledná suma je súčtom vyzbieraného vstupného a dražby, do ktorej aktéri futbalového turnaja venovali cenné artefakty. "Keď sme spočítali výťažok na ihrisku v Mikulove, tak ma to strašne dojalo. A keď sa čiastka vďaka večernej dražbe takmer zdvojnásobila, bol to neuveriteľný pocit. Veľmi ďakujem všetkým, ktorým vďačíme za tento úspech. Divákom, hráčom, českým Miss, ktoré aj tento rok predávali veľmi úspešné lístky do tomboly, mestu Mikulov, partnerom a dobrovoľníkom. Tešíme sa, že sa v Mikulove opäť zídeme na Hokejkách pro Kluka Puka 2018," uviedla staršia sestra Jakuba Voráčka Petra Klausová. Žena s priam neuveriteľným optimizmom, ktorá okolo seba šíri dobrú náladu a nikto netuší, že bojuje s diagnózou roztrúsenej sklerózy. Vďaka ochoreniu bližšie spoznala podmienky pacientov i lekárov, zoznámila sa s problémami, ktorým čelia. Spoločne s bratom sa rozhodli postaviť sa problémom a pomáhať rovnako chorým ľuďom.
Pozvanie Jakuba Voráčka na akciu v Mikulove prijala plejáda súčasných hviezd českého hokeja, ktoré doplnili legendy Dominik Hašek, Libor Procházka či Petr a Jaroslav Nedvědovci. Nechýbal ani brankár Ondřej Pavelec, ktorý na prahu tridsiatky reálne uvažuje o konci kariéry. Záujem o jeho služby medzi klubmi NHL nie je veľký, no český brankár verí, že v profilige zotrvá. V opačnom prípade ukončí kariéru, pretože o pôsobenie v Európe ani v KHL nemá záujem. Na dobrej nálade počas exhibičného turnaja však na chvíľu zabudol na myšlienky o kariére. "Je tu všetko super. Počasie, diváci, organiácia aj chlapci. Ja som na tejto akcii druhýkrát, takže Jakub ma určite prehovárať nemusel. V kalendári som ju mal už dlho. Nevidím dôvod, pre ktorý by som neprišiel," vyjadril Pavelec pocity mnohých zúčastnených.

foto: nadacejakubavoracka.cz/

Sport: 

0 Komentáre