Banskobystrická latka pripravená

Ešte včera ráno informoval riaditeľ organizačného výboru tohoročnej Banskobystrickej latky Ľ. Roško časopis Svet športu, že do Banskej Bystrice príde na 22. ročník Banskobystrickej latky Blanka Vlašičová, ktorá prekonala vo svojej tohtoročnej halovej premiére v Splite 195 cm a skúšala aj dva metre. Dnes je situácia iná, Vlašičová sa zranila a rozhodla sa ukončiť halovú sezónu. Nepríde, teda, nielen do Banskej Bystrice, ale ani na míting do Glasgowa, a potom ani na halové MS v americkom Portlande.Ako dnes informovala SITA, organizátori zareagovali a na štart sa im podarilo získať aktuálnu líderku svetových tabuliek Airiné Palšyté z Litvy. Je národnou rekordérkou vonku i v hale výkonom 198 a minulý týždeň hneď v prvom štarte v sezóne pokorila v Cottbuse 197 cm.

Zo Splitu prišla ešte jedna dobrá správa, česká majsterka sveta do 17 rokov Michaela Hrubá sa prehupla ponad 193, čo je národný juniorský rekord. Na Štiavničkách môže atakovať i viac. Počas víkendu si zlepšila maximum na 190 cm v hale aj Holmova zverenka Sofie Skoogová zo Švédska.
Ľubomír Roško časopisu Svet športu potvrdil tiež štart slovenského ženského dua Katarína Kuštárová - Táňa Dunajská, ktoré sa kvalifikovalo do hlavnej súťaže BBL 2016 na základe výkonov na úspešnom seriáli Latka piatich miest. Ten bude mať finále vo štvrtok 4. februára v Banskej Bystrici od 9.30 h ako predprogram veľkej “latky”, ktorá začína v Športovej hale banskobystrickej Dukly na Štiavničkách o 16.30 hod.

V štartovej listine medzi mužmi je 14 mien z 8 krajín a iba dvaja nemajú skočené 230 cm a viac. V ženskej časti okrem slovenského dua je ďalší najhorší osobný rekord 192 cm, čo tiež potvrdzuje výnimočnú kvalitu účasti.Keďže medzi početnými médiami nebude v Banskej Bystrici 4. februára toho roku chýbať ani Svet ŠPORTU, tak písané slovo ako foto aktuality z mítingu budú mať svoje miesto v marcovom vydaní tohto farebného štvrťročníka

Lev Starew
foto: Ján Miškovič

Sport: 

0 Komentáre