Odštartovali Slovenský pohár v behu

Bystrickým vertikalom na námestí SNP V Banskej Bystrici odštartoval v nedeľu 24.4. Slovenský pohár v behu do vrchu pre rok 2016. 

Na hlavnej bežeckej trati sa postavilo na štart 112 pretekárov z celého Slovenska. Toto podujatie, ako už vyplýva z názvu, má zaujímavé parametre. Na 10 km prekonajú pretekári prevýšenie 780m. Z toho prevažnú časť v závere, kde sa beží po zjazdovke až na najvyšší bod v okolí - Panský Diel vo výške 1100m.n.m.

Počasie celkom strašilo, ale neodradilo. Silný vietor, sem tam dážď, v cieli aj sneženie, mnohým zabránilo dosiahnuť dobré osobné časy či rekordy. Aj napriek tomu však padol ženský rekord, Postarala sa o to svojim výkonom bežkyňa Paulinyová časom 1:02:01 hod.

Rekordy padali aj na iných tratiach. Pretože súčasťou podujatia je aj vertikal na bicykloch - kde došlo k zmene trasy, čím sa aj celkový čas víťaza natiahol. Pretekári, bežci, mali k dispozícii aj ľahšiu bežeckú trasu a to v dĺžke 6 km s prevýšením 280 m. 

Štvrtá edícia Bystrického vertikalu je už za nami. Môžeme sa tešiť tiež na krátky film o podujatí a veríme, že o rok bude opäť kvalitná účasť aj s podstatne väčšou hojnejšou skupinou cyklistov.

Záverom využívam aj webový portál časopisu Svet ŠPORTU a pozývam všetkých priaznivcov behu v prírode na Beh na Urpín v sobotu 14.5.2016. Všetky informácie sú na www.activeplanet.sk.

Miro Leitner
foto: Ján Miškovič

0 Komentáre