Vysokohorský beh cez Klin vyhráva Ďurmek a Dobrucká

ATC Račková dolina 15.9.2017: Predposledné kolo skyrunningovej ligy 2017 hostili Západné Tatry, pre ktoré podujatie Vysokohorský beh cez Klin nie je žiadnou neznámou. Už dvanásť krát sa prehnali skyrunneri cez Račkovú dolinu a Gáborovo sedlo na samotný vrchol Klinu (2176 m n. m.) a následne klesali cez Račkové sedlo späť do cieľa. Preteky s dĺžkou 20,5 km a prevýšením 1280 m patria medzi skyrunningovú klasiku, kde dominuje iba jeden vrchol, rýchly výstup a ešte rýchlejší zostup.

Ako absolútny víťaz do cieľa pribieha Jano Ďurmek (Valaská Belá), ktorý v tomto vertikálnom svete nie je žiadnou neznámou. Trať zabehol za úžasných 2:00:01 a ako nám povedal: "Išlo sa mi veľmi dobre, akurát ma mrzí, že sme nešla taká väčšia skupinka vpredu, že sa ku mne nikto nepridal. Išiel som si také svoje tempo, moc som sa neobzeral. Chcel som ísť na dobrý čas. Po ceste dole som rozmýšľal nad časom Peťa Žišku, ktorý je veľmi rýchly zbiehač (poz. redakcie: v roku 2012 zabehol trať za rekordných 1:52:10). Stále mi to nejde do hlavy. Nedávno som maldosť problémov s lýtkom aj teraz ešte s chodidlami. A aj tenké tenisky prispeli, že som to tak veľmi nehrotil.Až tak na krv...". Druhé miesto obsadil Peťo Fraňo (Chata M. R. Štefánika) za čas 2:02:44 a tretie frutarián Richard Zvolánek (Arch Max / Julbo Slovakia) v čase 2:04:18.

Prvou ženou v cieli bola Lucia Dobrucká (HK Direct Bytča) v čase 2:27:54. "Mne sa išlo výborne aj na začiatku aj cez vrchol, a keď som sa už vracala dole, tak ma chytal kŕč do pravej nohy. Myslela som si, že tak dokráčam, ale vyšlo to ešte. Atmosféra bola parádna, organizácia super, ako vždy." ,prezrádza Lucia v cieli. A keďže sa k nám dostalo, že jej chlapi pri zbiehaní vôbec nestačili, Lucka ešte s úsmevom dodáva: "Zbeh som si strašne užívala, mám rada rýchlosť. Už som si tak nejak zvykla pri manželovi." Druhou ženou v cieli bola Vanda Hošeková (Magura Run) a treťou Marína Šlárková (i.raw.you). Vanda za 2:37:34 a Marína za 2:40:19. Výsledky: http://klin.snowski.sk/sk/vysledky/Vysledky_Klin_2017.pdf

Gratulujeme všetkým pretekárom a ďakujeme za ich účasť a podporu na podujatí. Veľké poďakovanie patrí organizátorom, menovite HK JAMES Lipt. Hrádok, Horská záchranná služba a Klub pribylinských turistov a lyžiarov.

Nedeľa, 24. septembra patrí finále Slovenského skyrunningu v sezóne 2017

SKYMARATHON CHOPOK (42 km a 2600 m) resp. jeho polovičná verzia SKYRACE JASNÁ TRAIL (21 km 1400 m) sa konajú už túto nedeľu. Tento ročník prináša aj štafetu, a preto si na svoje môžu prísť aj pretekári, ktorí sa na celý SkyMarathon a SkyRace ešte necítia. A o tom, že ide o poriadny zážitok, ako sa na rozlúčku so sezónou patrí, niet pochýb! Veď uvidíte.

Viac informácii o Vysokohorskom behu cez Klin tu: http://www.tatranskaselma.com/. Viac informácii o skyrunningovej sérii na http://www.skyrunning.sk/

Radka Kovaľ Mazáková
foto: Alexander Uhrin

Sport: 

0 Komentáre