Tím Yamaha Maco Racing cestuje do Le Mans

Slovenský tím Yamaha Maco Racing štartuje v majstrovstvách sveta Endurance už pätnásty rok.

Súčasný ročník šampionátu zahájil už v septembri prvým podujatím, 24-hodinovými pretekmi Bol d´Or, kde slovenský tím obsadil fantastické štvrté miesto. V sobotu ráno odchádza na 24-hodinovku do Le Mans. Tohtoročná sezóna MS Endurance je pre našich fanúšikov zaujímavá nielen vďaka výsledkom slovenského tímu, ale aj skutočnosťou, že jedno z podujatí sa uskutoční 24. júna na Slovakia Ringu. Osemhodinové preteky budú historicky prvým podujatím niektorého zo svetových šampionát cestných motocyklov na našom území.

Najbližšie sa tímy a pretekári predstavia už o týždeň, 15. a 16. apríla vo francúzskom Le Mans, kde sa koná tradičná 24-hodinovka. Tím Yamaha Maco Racing bude chcieť nadviazať na skvelé štvrté miesto z prvých pretekov. „Samozrejme, je to príjemný pocit byť štvrtým tímom priebežného hodnotenia, motivuje nás to, no takisto zaväzuje, ale nič zásadné to nemení,“ vraví majiteľ tímu Martin Kuzma. „Sú to preteky ako každé iné, do ktorých sa pripravujeme s rovnakými povinnosťami a rovnakou taktikou.“ Ciele slovenského tímu sú samozrejme vysoké, veď je v poslednom čase najúspešnejším súkromným tímom šampionátu. „Do Le Mans odchádzame predovšetkým s rešpektom k naším súperom,“ vysvetľuje Maco. „Sú tam tímy, ktoré to robia dvadsať rokov, majú továrenskú podporu a takých nie je možné len tak ľahko poraziť. My máme reálne na to, aby sme skončili na piatom až desiatom mieste. Piate miesto sa pre nás rovná víťazstvu, každé umiestnenie ešte vyššie je pre nás bonus,“ prezrádza.

Jazdecké obsadenie tímu zostáva rovnaké, po nedávnych úspechoch nebol dôvod na zmenu. Na tímovom motocykli sa tak opäť budú striedať Marko Jerman (SLO), Anthony Dos Santos (FRA) a Greg Junod (SUI). „Za to, že dokážeme byť v blízkosti továrenským tímom vďačíme aj vyrovnanosti našich pretekárov, ktorí dokážu jazdiť výborne či je zima, teplo, dážď, deň alebo noc. To je naša výhoda oproti ostatným súkromným tímom,“ vraví Maco a dodáva: „Jazdci sú v tíme spokojní a po výsledkoch z vlaňajška aj správne motivovaní. To platí aj o celom tíme, sme, jazdci aj mechanici, zohratá partia a naše výsledky to len potvrdzujú.“ Vo štvrtok 13. apríla na súťažiacich v La Mans čaká voľný tréning, prvá kvalifikácia a nočný tréning, o deň neskôr druhá kvalifikácia, v sobotu Warm Up a o 15. hodine budú odštartované samotné 24-hodinové preteky.
Na tomto podujatí sa predstaví aj jeden z najúspešnejších slovenských jazdcov - Jaro Černý, ktorý v sezóne 2017 štartuje za tím LRP Poland BMW.

Sport: 

0 Komentáre