Hokejové nádeje zažili MS v Kolíne

Po tom, čo hráči z finálových tímov turnaja Orange Minihokej Tour 2017 zaujali čestné miesta na tribúnach počas Majstrovstiev sveta v hokeji do 18 rokov, a dokonca sa 9-roční „vlci“ z víťazného tímu MsHKM Žilina postavili počas slovenskej hymny na ľad spolu s našimi reprezentantmi pred prípravným zápasom proti Švajčiarsku, mali možnosť zažiť aj jedinečnú atmosféru „veľkých majstrovstiev“. Spolu so svojimi rodičmi vycestovali na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2017 do Kolína, aby fandili našim z tribúny a zažili hokejové momenty, ktoré im prinieslo prebojovanie sa do finále Orange Minihokej Tour.

Dokonalý fanúšikovský tím

Najskôr drina, potom zábava. Náročný národný turnaj, ktorý od februára do konca apríla absolvovali hráči prípraviek 4. ročníkov základných škôl z celého Slovenska, priniesol v posledných týždňoch zaslúžené odmeny. Po tom, čo hráči z finálových tímov turnaja OMHT 2017 prišli na tribúnu podporiť našich reprezentantov do 18 rokov a víťazi tohto detského turnaja sa následne postavili v Žiline k svojim vzorom zo slovenskej reprezentácie počas slovenskej hymny, zažili počas predchádzajúceho víkendu ďalšie prekvapenie. Zástupcovia všetkých šiestich finálových tímov spolu so svojim rodičom vycestovali v Orange Fan Buse podporiť našich chlapcov priamo do Kolína. Momenty, aké deväťročné budúce hokejové hviezdy nezažijú každý deň, boli pre nich ďalšou odmenou za tvrdú prácu a bojovnosť, ktorú v priebehu národného turnaja preukázali. „Od prvého ročníka projektu OMHT sa snažíme vytvoriť hráčom priestor pre naberanie hráčskych skúseností, možnosť zmerať si sily s hráčmi v rovnakej vekovej kategórii z celého Slovenska, ale následne im aj sprostredkovať momenty a stretnutia s hokejovými osobnosťami, ktoré by inak deti v ich veku nemali šancu zažiť, a aj touto formou ich motivovať, aby v športe pokračovali. Tešíme sa, že im výlet do Kolína urobil radosť a že sa z bývalých hráčskych súperov stal jeden súdržný fanúšikovský tím. Dokonca si dovolím tvrdiť, že hráči a aj ich rodičia sa spriatelili, vytvorili skvelú partiu a výlet si spoločne užili. Kto vie, možno sa v budúcnosti opäť stretnú, keď nás budú v spoločnom mužstve reprezentovať na najvyšších súťažiach,“ povedal Marián Vavrovič, Sponsorship and Events Coordinator spoločnosti Orange.

Najväčším zážitkom Lanxess arena

Výlet do Kolína absolvovali hráči zo šiestich finálových tímov OMHT. Z každého tímu bol vyžrebovaný jeden hráč, víťazi – „žilinskí vlci“ – mali zastúpenie dvomi hráčmi. Guillermo Thomas Piquet z HC Košice, Marko Vandriak z HT MHk 32 Liptovský Mikuláš, Jakub Syrny z HK Dukla Trenčín, Laura Turňová z HK Brezno, Roman Taliga z HC Slovan Bratislava a Viliam Krištof a Michal Svrček z MsHKM Žilina – vytvorili spolu so svojimi rodičmi na zápasoch slovenskej reprezentácie proti ruským a americkým súperom výbornú atmosféru. Vyzbrojení dresmi, rapkáčmi a píšťalkami dávali o sebe na tribúne všetkým vedieť. Aj keď zápasy nedopadli pre slovenskú reprezentáciu pozitívne, budúce hokejové hviezdy sa svorne zhodli, že prísť do obrovskej kolínskej Lanxess arény a zažiť atmosféru viac ako osemnásťtisícového publika bolo pre nich najväčším zážitkom. „Pre deti je to motivácia a môže ich to posunúť v hokeji ďalej. Niektoré z nich nemali ešte nikdy príležitosť vidieť takýto veľký hokej a zažiť jeho atmosféru,“ zhodnotila pani Martina Svrčková, mamina žilinského hokejistu.

Finalistom OMHT gratuloval Ján Filc

Pred zápasom slovenskej reprezentácie s USA sa vo fanúšikovskej zóne pred Lanxxxes arénou s malými hokejistami stretol bývalý tréner slovenskej reprezentácie Ján Filc. Okrem toho, že im pogratuloval k úspechom v turnaji OMHT, dostali od neho aj pár rád. „Pán tréner Filc nám rozprával, že sa musíme okrem hokeja venovať aj škole. Aj hokejisti musia byť podľa neho múdri. Povedal, že ak budeme tvrdo makať, budeme aj my raz reprezentovať Slovensko,“ prezradil trénerove slová Roman Taliga z HC Slovan.

Prázdniny budú o hokeji

Na víťazov v poradí deviateho ročníka Orange Minihokej Tour ešte čaká hlavná výhra. Tou je týždňový pobyt v hokejovom kempe hviezdneho útočníka Los Angeles Kings Mariána Gáboríka, ktorý absolvujú počas letných prázdnin. Pre deti sú okrem siedmich dní plných tréningov a práce s hokejovými trénermi pripravené aj stretnutia so slovenskými hokejovými hviezdami.

Sport: 

0 Komentáre