Na aktuálnu tému - o športových klenotoch

Tohoročný september našim špičkovým športovcom sype. Peter Sagan prepísal svetové dejiny cyklistiky, dosiahol hattrick. Stal sa po tretí krát za sebou majstrom sveta v cyklistike jednotlivcov. Slovensko získalo zlatú medailu na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau hneď v prvej disciplíne. V posledný tohoročný septembrový utorok predpoludním sa o ňu postarala trojica kanoistov Matej Beňuš, Alexander Slafkovský a Michal Martikán v súťaži tímov 3x C1M. Slováci nemali na trati konkurenciu, bez jediného zaváhania dosiahli čas 95,44 sekundy a v cieli mali pred striebornou trojicou zo Slovinska náskok 3,00 sekundy.

Čítať viac…

Slafkovský po roku opäť majster Európy, Martikán má bronz

Medailová radosť pre Slovensko prišla na tohtoročných majstrovstvách Európy v kanoistike na divokej vode v slovinskom Tacene v záverečných pretekoch. O obrovskú radosť fanúšikov spod Tatier sa postaral kanoista Alexander Slafkovský, ktorý obhájil titul majstra Európy! 

Druhú slovenskú medailu na Sáve a druhú v kategórii C1 mužov vybojoval nestarnúci Michal Martikán, ktorý získal bronz. Dominanciu našich v „céjednotke“ potvrdil piatou priečkou víťaz piatkovej kvalifikácie Matej Beňuš.

Čítať viac…