Šikyňa a Sukup diktovali tempo vo Sverepci na MX OPEN

V horúcu letnú nedeľu sa na legendárnej sverepskej trati už po tretíkrát zastavila karavána seriálu MX OPEN - medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose. Národné kros centrum vo Sverepci tak opäť ožilo pod kolesami tých najlepších jazdcov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a svojich reprezentantov mala na podujatí i Ukrajina a Taliansko. Dve víťazné jazdy v kategórii MX2 predviedol Richard Šikyňa, rovnako stabilne zajazdili aj juniori, kde kategóriu MX2 Junior pokoril Jozef Posluch a MX junior 125 zasa Samuel Struk.

Čítať viac…

Richard Šikyňa opäť medzi svetovou elitou

Už túto nedeľu sa v talianskom meste Ottobiano uskutoční ďalšie podujatie zo seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose MX GP a MX2 2017.
Na štarte bude slovenské farby hájiť opäť náš jazdec Richard Šikyňa, ktorému bol štart potvrdený promotérom. Pôvodne mal štartovať na majstrovstvách Európy v triede EMX2015, ktoré sa idú súčasne s MS, avšak napokon mu bolo potvrdené zaradenie do štartovky MS triedy MX2 a tak bude bojovať o body v seriáli MS.

Čítať viac…

Víťazný štart Richarda Šikyňu v seriáli ADAC

Prestížny seriál v motokrose „ADAC MX Masters“ hostil tento víkend (29.-30.4.2017) nemecký Jauer. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia na motocykli KTM 250 SXF po fantastickom výkone vybojoval historické 1. zlato za celkové víťazstvo. Po absolútne najrýchlejšom kole v sobotnej kvalifikácii skončil v nedeľu v hlavných pretekoch 3. a 1. a so ziskom 45 bodov sa stal absolútnym víťazom v triede MX2.

Čítať viac…