Hokejové MS "18:" Zelený šampionát s unikátnym hybridným autom

Už len tri dni zostávajú do začiatku hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov. Aj pred štartom šampionátu v Poprade a Spišskej Novej Vsi možno povedať, že turnaj pod Tatrami bude výnimočný. Budú to totiž  "zelené majstrovstvá sveta“ a to aj vďaka tomu, že v Poprad zabezpečí odvoz odpadu hybridným vozidlom šetrným k životnému prostrediu. Nejde však len o odvoz odpadu, ktorý blížiace sa vrcholné podujatie radí medzi mimoriadne akcie. Na oboch štadiónoch bude odpad separovaný „Vzhľadom na to, že pri svetových šampionátoch sa počty účastníkov, organizátorov a fanúšikov rátajú na tisíce, aj odpadu bude niekoľkonásobne viac, ako počas bežných hokejových zápasov. Je pre nás samozrejmosť dbať na životné prostredie a sme radi, že tieto majstrovstvá môžeme označiť ako zelené,“ hovorí riaditeľ turnaja 2017 IIHF MS 18 Roman Štamberský. 
V Poprade aj Spišskej Novej Vsi počas šampionátu, ktorý sa uskutoční od 13. do 23. apríla, očakávajú zvýšené množstvo odpadu, na čo sa organizátori dôkladne pripravujú. „Sme radi, že organizačný výbor prišiel s myšlienkou zeleného šampionátu. V Spišskej Novej Vsi máme nachystaných osem veľkých kontajnerov a takisto budeme vyvážať odpad šesťkrát častejšie ako počas bežnej prevádzky,“ povedal vedúci zimného štadióna v Spišskej Novej Vsi Jozef Hrubý.
 

V Poprade s hybridným autom
Rovnako je na tom aj popradská hokejová aréna, ktorá bude mať oproti Spišskej Novej Vsi aj niečo navyše. "V rámci zeleného turnaja rozmiestnime v priestoroch štadióna v Poprade 25 stojanov na farebné vrecia, do ktorých budú môcť účastníci a návštevníci vhadzovať oddelene vytriedený komunálny odpad. V okolí štadióna zabezpečíme ďalších štrnásť veľkých farebných kontajnerov. Žlté vrecia a kontajnery sú určené na zber plastových fliaš i plastov, modré na zber papiera, do čiernych vriec a kontajnerov patrí zmesový komunálny odpad,“ vysvetlila Mária Bonková zo spoločnosti Brantner Poprad.
Navyše zber a odvoz odpadu firma zabezpečí hybridným vozidlom. „Ekologické zberové vozidlo s hybridným pohonom nadstavby cez elektrobatériu výrazne znižuje emisie oxidu uhličitého a hlučnosť. Vytriedené zložky komunálneho odpadu odvezieme do triediaceho zariadenia na ďalšie dotriedenie a následne na recykláciu."

Vstupenky stále v predaji
Zápasy v základných skupinách na 2017 IIHF majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov sa začnú vo štvrtok 13. apríla a budú do utorka 18. apríla. Po dni voľna nasledujú súboje o medaily, ale aj o zotrvanie medzi elitou. Vrcholom šampionátu budú zápasy o zlato a bronz v nedeľu 23. apríla na zimnom štadióne v Poprade. Fanúšikovia stále majú možnosť kúpiť si vstupenky. Vypredaný je zatiaľ súboj slovenského tímu s Kanadou, lístky na zvyšné súboje sú stále k dispozícii. Za celodenné vstupenky na základnú skupinu zaplatia fanúšikovia 7 eur, za dni so štvrťfinálovým a semifinálovým programom o euro viac. Na záverečný deň turnaja, počas ktorého sú na programe súboje o medaily, budú stáť lístky 10 eur.
Pri vstupenkách na jednotlivé súboje sa ceny začínajú na štyroch eurách. Fanúšikovia si môžu zakúpiť lístky online v predajnej sieti www.predpredaj.sk alebo v jej 78 kamenných predajniach po celom Slovensku.

Sport: 

0 Komentáre