Rím čaká svetových chodcov

Medzi favoritov premiérových MS v športovej chôdzi pri neúčasti Rusov, budú rozhodne patriť aj chodci z Ibero - amerických krajín, ktorí už pravidelne nechýbajú ani na Dudinskej päťdesiatke, odkiaľ je tento záber.

 

Na sklonku budúceho týždňa, presnejšie v dňoch 7. a 8. mája sa budú v Ríme konať premiérové majstrovstvá sveta družstiev v športovej chôdzi (bývalý Svetový pohár). Slovenská reprezentácia obsadí dve kategórie – mužov na 20 km trati a žien na tej istej vzdialenosti.
 Najdlhšiu, 50 km trať Slovenská republika neobsadzuje, lebo náš majster sveta Matej Tóth trénuje v plnom prúde na OH do brazílskeho RIA a doháňa tak tréningové výpadky z prípravného obdobia. V kategórii juniorov tiež nevysielame družstvo a tak talentovaný 19 ročný Dominik Černý, rodák z Nového Mesta nad Váhom pôjde iba sám v silnej svetovej konkurencii svetových kvalitných družstiev z dôvodu preveriť svoju súčasnú pripravenosť s cieľom potvrdiť prognózy odborníkov pre ďalší perspektívny športový rast.
  Družstvo mužov tvoria ( píšeme v poradí dosiahnutých osobných časov na tejto trati – Anton Kučmin (32 rokov), Miroslav Úradník (20), Dušan Majdan (27) a Michal Morvay (20). Pozornosť bude upretá najmä na Miroslava Úradníka, ktorý by sa splnením limitu mohol ešte prebojovať na OH. Ženy pôjdu v Ríme v zložení Mária Gáliková, Mária Czáková a Monika Hornáková.
 Na jednom z tréningov našich chodcov, kde trénovali pod dohľadom reprezentačného trénera Romana Benčíka a Mateja Spišiaka, ktorý má v tréningovej skupine M. Tótha, D. Majdana, A. Kučmina a M. Czákovú sme si všímali tréningové nasadenie všetkých chodcov, v tomto článku uvedených.
 Na otázku: „Čo sa bude počítať zo strany slovenského chodeckého športu v Ríme za úspech, nám reprezentačný tréner Roman Benčík povedal: „Dobré je to, že reprezentačné tričká si popri skúsených reprezentantoch vybojovali mladí, perspektívni pretekári. V družstvách by v silnej konkurencii družstiev sme mohli vysloviť plnú spokojnosť s tým, ak by sme sa tak u mužov ako i žien umiestnili v prvej desiatke. Samozrejme, že pozorne budem sledovať aj výkon talentovaného Dominika Černého“. 

Jozef Mazár
Foto" Ján Miškovič

Sport: 

0 Komentáre