Levice deklasovali Senicu a vedú hokejový peletón II.ligy – západ

Mnohí, ktorí sledujú II. hokejovú ligu seniorov vedia, že Púchov a Levice bojujú o konečné víťazstvo v základnej skupine už dlhšie plece pri pleci. Púchovský hokejový priaznivec zbytočne očakával, že Senica prekazí po včerajšku Leviciam chúťky na vedúcu pozíciu, lebo domáci nenechali v tomto zápase nič na náhodu. Senici nasúkali 10 gólov, svojou hrou zabávali publikum a ak by sme chceli z celku hostí niečo vyzdvihnúť tak predovšetkým to, že sa im podarilo uchrániť „iba“ desaťgólový prídel.

Čítať viac…

Marcel Ozimák: Hokejová I. liga Leviciam prospeje

Od 23. júla toho roku je vo funkcii športového riaditeľa Hokejového klubu Levíc Marcel Ozimák. Vysokoškolsky vzdelaný muž v najlepších rokoch, ktorý sa narodil 29. apríla v Nitre, kde mu sudičky pribalili do životnej výbavy aj hokej. Prvé hokejové zoznámenie absolvoval už ako 5 ročný a federálnu hokejovú ligu ako debutant okúsil vo svojich 17 rokoch. Spolu s Dušanom Milom, Pavlom Paukovčekom, Mirom Šmidriakom v čase, keď Jozef Stumpel, Zigmund Pálfy a další začali písať vážne hokejové dejiny pod Zoborom.

Čítať viac…

Hokejová hviezda Voráček pomáha i baví

Hokejista Jakub Voráček, to nie je iba hviezda Philadelphie Flyers či českej reprezentácie. Je to aj muž so srdcom na správnom mieste.

Pred dvomi rokmi založil nadáciu nesúcu jeho meno, ktorá pomáha ľuďom s roztrúsenou sklerózou. Na akcii Hokejky pro Kluka Puka, ktorý je symbolom nadácie, sa počas posledného júnového víkendu stretla česká (nielen) hokejová smotánka, ktorá sa divákom predviedla v exhibičnom futbalovom turnaji.

Čítať viac…

Deti, staňte sa súčasťou Dukly Trenčín!

Vážení rodičia, chcete mať doma ďalšiu hokejovú superhviezdu ako bratia Hossovci, Chára či Gáborík?
Priveďte vaše talentované deti vo veku 4 až 9 rokov medzi nás na prvé tréningy prípravky Dukly a  skúste im pomôcť naplniť ich tajné sny. Hokejovú výstroj Vám
zapožičiame. Tréningy hokejovej prípravky DUKLA Trenčín sú každú sobotu a nedeľu. Čas tréningu si môžete pozrieť na www.hkdukla.sk.
Tešíme sa na Vás!
Kontaktné informácie:
HK DUKLA Trenčín, n. o.

Čítať viac…

Rastislav Konečný: "Takúto sezónu som nečakal. Mám novú chuť do hokeja"

Hoci semifinálová séria najvyššej hokejovej súťaže medzi Žilinou a Nitrou ponúkla zaujímavé zápasy, najviac sa po nej hovorilo o fanúšikovskej divočine. Tá exponovala najmä v treťom a štvrtok zápase na žilinskom ľade. V zápase číslo štyri, ktorý Žilinčania prehrali 3:4, došlo k použitiu pyrotechniky v oboch táboroch fanúšikov. Následný zásah tzv. kukláčov pomohol k nútenému odchodu nitrianskych fanúšikov. Udalosti, o ktoré nikto zo žilinského klubu nestál, zatienili výborný dojem, ktorý žilinskí hokejisti zanechali.

Čítať viac…

Hokejové MS "18:" Zelený šampionát s unikátnym hybridným autom

Už len tri dni zostávajú do začiatku hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov. Aj pred štartom šampionátu v Poprade a Spišskej Novej Vsi možno povedať, že turnaj pod Tatrami bude výnimočný. Budú to totiž  "zelené majstrovstvá sveta“ a to aj vďaka tomu, že v Poprad zabezpečí odvoz odpadu hybridným vozidlom šetrným k životnému prostrediu. Nejde však len o odvoz odpadu, ktorý blížiace sa vrcholné podujatie radí medzi mimoriadne akcie.

Čítať viac…

Barani zvrátili finálový vývoj s Nitrou + Fotogaléria

Hokejisti Banskej Bystrici zvrátili dvoma víťazstvami hokejový vývoj o majstra extraligy pre hokejový ročník 2015/2016 v Slovenskej republike. Po dvoch prehrách v Nitre zaknihovali počas ostatného víkendu na domácom ľade dve víťazstvá (5:3 a 4:2)  a vyrovnali celkový stav  na 2:2. O majstrovi ligy sa tak rozhodne až v ďalších súbojoch.

Veľkou oporou kolektívu HC ´05 Banská Bystrica bol aj americký brankár v ich radoch, Bacashihua. Zdá sa, že niektorí hokejisti Nitry nezvládajú dobre na súperovom ľade zápasy psychicky.

Čítať viac…