Úspešná reprezentácia slovenských džudistov

Víťazný štvorlístok v kategórii do 90 kg. Na snímke prvý zľava Márius Fízeľ z VŠC Dukla Banská Bystrica.

 

Dorastenecká reprezentácia v džude pod vedením reprezentačných trénerov Jozefa Krnáča a Branislava Babica sa zúčastnila pretekov v Záhrebe. V jednotlivých váhových kategóriách nás reprezentovali: Bruno Banský -50kg, Dalibor Ďurčo - 55kg, Patrik Torok - 60kg, Martin Mokoš - 66kg, Jozef Benko - 66kg, Denis Turac - 81kg, Andrej Horáček - 81kg, Márius Fízel - 90kg a Nina Geršiová - 63kg.
Najväčšiu radosť nám spravil Márius Fizeľ do 90kg, ktorý obsadil 2. miesto. Na tatami bojoval suverénne, prvé štyri zápasy posielal súperov z tatami na ippon a do semifinále sa prebojoval za 4 minúty 56 sekúnd. Až v semifinále zviedol vyrovnaný boj s Mvuamom (FRA), kde vyhral na shido. Vo finále sa stretol so Srbom Brasnovicom, ktorému podľahol na ippon. Druhé miesto je však pekný výsledok.
Jediná naša ženská zástupkyňa, Nina Geršiová do 63 kg, začala veľmi dobre a poradila si s Angličankou Youngovou na ippon. V druhom kole narazila na Babicovú z Chorvátska, ktorá je siedma vo svetovom rebríčku. Nezľakla sa a zviedla s ňou vyrovnaný súboj, ale chvíľková nepozornosť rozhodla, že Chorvátka zvíťazila na wazari.

Lev Starew
Snímka: archív redakcie Svet športu

Sport: 

0 Komentáre