Sezónu pretekov V+S Welding cup 2016 ukončilo podujatie v Kechneci

Babie leto vo vzduchu a posledné zápolenie o body do sedemdielneho seriálu pretekov V+S Welding cup - Regionálny pohár Východ - aj o tom bola prvá októbrová nedeľa v Kechneci. Diváci si už zvykli, že kechnecká trať ponúka najmä technické pasáže, ktoré preveria nielen rýchlosť, ale aj tréningové snaženie pretekárov. Okrem Regionálneho pohára východ sa bodovalo aj do Slovenského pohára a pridruženým podujatím boli  Medzinárodné majstrovstvá Slovenka najmenších, teda kategórie MX65. Po celosezónnom systematickom snažení už vieme mená majstrov V+S Welding cup pre sezónu 2016. Sú to títo: Eduard Baltés (MX65), Márk Harcsa (MX85), Laura Smoľárová (MX Lady), Samuel Struk (MX Junior), Radovan Gráč (MX2), Juraj Popovicz (MX Open), Zoltán Vörös (MX4), Ján Uličný (MX4+), Dušan Kocian (Twinshock), Richard Sekerák (MX2 HobbyA), Valentyn Kudryavcev (MX2 Hobby B), Ivan Šipoš (MX1 HobbyA), Róbert Havrilla (MX1 HobbyB).  Srdečne gratulujeme! Poďme sa teraz detailne pozrieť na priebeh podujatia v Kechneci.

Spoločné rozjazdy MX65, MX85 a MX Lady

Už tradične si holehoty tejto rozjazdy pripísal na konto Márk Harcsa (HP-moto team Fehér), a zároveň nenašiel premožiteľa ani vo svojej trieda MX85. U menších, MX65-károv, zvíťazil Edko Baltés a kategóriu Lady si podmanila Katka Prokopčáková.

Spoločné rozjazdy Veterán MX4, Superveterán MX4+ a priaznivci historických motocyklov Twinshock

Tak ako v Širokom, tak aj v Kechneci, bol superveterán (MX4+) Janko Uličný (Motocross club Spišské Vlachy), dvakrát prvý v prvej zákrute, za čo mu patria odmeny za holeshoty od partnerov seriálu V+S Welding cup: motokozmetika od Motomixu, výrobky od Nanoera, dres a šiltovka od 3b a finančná prémia od promotéra ESX production team (Europe Starts Supercross Tournament production). Uličný si vedenie udržal v oboch jazdách až do konca a v MX4+ tak odsunul Petra Pipicha (Motoklub Medzibrod) na druhé a Vladislava Shmatoka (UA) na tretie miesto. Vďaka podarenej druhej finálovej jazde si vzal zlato vo veteránskej triede MX4 Ľubomír Imrich (Imrich Car /Bang) pred Zoltánom Vörösom (OKR CST) a Kvetoslavom Lackom (AMK Tlmače). ČZta Miroslava Marôneka si opäť vybojovala víťazovo v špeciálnej kategórii venovanej historickým motocyklom Twinshock.

Kategória MX2 Hobby (A+B)

Scenár z minulých podujatí V+S Welding cup sa zopakoval aj v Kechneci, keď dynamický štart Dávida Ježovicu (KTM Bratislava) skončil dvoma holeshotmi, ale víťazstvo v triede MX2 Hobby A (mladší jazdci do 28 rokov) mu to nezaručilo. To si opäť vybojoval jazdec z Rožkovian Richard Sekerák. U starších v tejto kubatúre MX2 Hobby B ( starší jazdci od 28 do 39 rokov) sa najlepšie darilo Dávidovi Tomasekovi (PB racing team).

MX1 Hobby (A+B)

V Kechneci si obidva holeshoty vzal Radovan Bernát, vo finále však obsadil až konečné 4. miesto. Kategóriu mladších "áčkarov" vyhral Samuel Sedlák a starších "béčkarov" Jaroslav Čech.

Spoločné rozjazdy MXJunior, MX OPEN, MX2

Špičkový štart s holeshotom u výkonnostne najrýchlejších pretekárov patril v prvej jazde Sebastiánovi Tökölymu (HT Group Racing Team) z kategórie MX2 a v druhej jazde Markovi Pálovi (Bestmoto) z MX OPEN. Spoločne s nimi na jednej štartovacej rampe stáli aj traja Juniori, ktorých výsledková listina po dvoch finálových jazdách vyzerala takto: Samuel Struk (SMX profi team) suverénne na prvom, Jaroslav Dubóci (Ford Szilcar racing) na druhom a Marcel Kedžuch (RK Motocross team) na treťom mieste.

V MX2ke si Sebastián Tököly (HT Group Racing Team) udržal výhodu z holehotu a vyhral obidve rozjazdy. Peknú technickú jazdu predvádzal aj druhý Jaroslav Antalič (MZ racing) a tretí skončil Xavér Vörös (Gbelce CST). Kategóriu MX OPEN si podmanil dvoma víťazstvami, aj keď bez holeshotov, Juraj Popovicz (ESX production team), za ním dvakrát na druhom mieste do cieľa prišiel Marko Pál (Bestmoto) a tretí skončil Peter Unzeitig (MITAS).

Poďakovanie za vydarenú sezónu 2016 V+S Welding Cup

V mene promotéra seriálu ESX production team (Europe Starts Supercross Tournament production) sa aj touto cestou chceme poďakovať za sezónu, ktorá v rámci svojich siedmich podujatí prilákala množstvo domácich aj zahraničných jazdcov, divákov a mediálnu pozornosť. Verím, že budúci rok bude ešte lepší, alebo aspoň minimálne taký dobrý ako tento. Želáme príjemnú zimnú prípravu na sezónu 2017.