Spomienka na veľkú legendu Ladislava Pavloviča

Trojica velikánov svetového športu z nášho redakčného albumu. Zprava do ľava: Ladislav Pavlovič, Emil Zátopek a Vojtech Christov.

 

Včera  uplynulo 90 rokov od narodenia veľkej futbalovej legendy československého a slovenského futbalu, Ladislava Pavloviča z Prešova, s ktorým sa na poslednej ceste života boli rozlúčiť dňa 28. januára 2013 aj zástupcovia vedenia redakcie a podaktorí čitatelia časopisu Svet Športu.
 Toto klasické pravé krídlo malo v rebríčku ligových futbalových kanonierov Československa poradové číslo 4( štyri). Včera, v deň jeho nedožitých 90 - tých narodenín vedenie redakcie listovalo materiálmi o tomto velikánovi nášho futbalu a zaspomínalo aj na veselé chvíle počas jeho života. Málo kto z futbalových fanúšikov futbalu napríklad vie, že Ladislav Pavlovič  obľuboval chov sliepok. Niekedy ich kŕmil aj do stovky. Okrem toho bol milovníkom ľudového humoru, ktorému ostal  verný do posledných rokov  svojho plodného života. V historických análoch časopisu Svet Športu je zapísaný pod číslom 2 (dva).

Jozef Mazár

Sport: 

0 Komentáre