Rekord plavcov na Štiavničkách pod Urpínom

Dosiahol čas 1:59.min. Po  ňom sa vyhradené dráhy začali plniť ďalšími plavcami. Neboli to len občania Banskej Bystrice a záujemcovia zo Slovenska, ale i z Česka, Anglicka, Rakúska a USA. Plaváreň na Štiavničkách žila i v noci rušným životom. Nie všetci sa rozhodli zaplávať stometrový úsek na čas, ale využili možnosť ktorú im poskytli organizátori z Mestského úradu v Banskej Bystrici na bezplatné jeden a polhodinové plávanie.

Na plavárni boli početné rodiny so svojimi deťmi i seniori so svojimi vnúčatami. Radosť na tvárach sa zračila u všetkých, ale najmä u tých, ktorí si oproti predchádzajúcim ročníkom svoje plavecké rekordy vylepšili. Dnes presne na poludnie podujatie skončilo a Danka Cibulková z oddelenia športu mestského úradu radostne oznámila, že na 19.ročníku využilo služby plavárne 2810 záujemcov a z toho 1590 sa zapojilo do banskobystrickej plaveckej 24-hodinovky,čo je oproti minulému roku nárast o 79 plavcov. Tým vytvorili účastníci podujatia nový rekord čo do počtu účastníkov.

Najmladším bol iba trojročný Timon Stano z Banskej Bystrice, ktorý 100 m preplával za 5:07 min. Najstarší účastník 89 ročný Jozef Pántlik, taktiež z Banskej Bystrice, dosiahol čas 5:03 min.

Najrýchlejšie zvládol stometrový úsek tréner plavcov banskobystrickej Dukly, bývalý reprezentant Slovenskej republiky Ľuboš Križko, ktorému rozhodcovia namerali čas 54,04 sekúnd.

Jožo Ivan

Sport: 

0 Komentáre