Vydarený Memoriál Evy Kontovej v Nových Zámkoch

Pohľad na víťazné, domáce družstvo dievčat, študentiek Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu Nové Zámky.

 

Skvelú akciu zorganizovali pred pár dňami v priestoroch Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu na Slovenskej ulici v Nových Zámkoch. Memoriál Evy Kontovej, bývalej kolegyne, priateľky a zanietenej pedagogičky mala spoločensko – výchovno – športový charakter. 
Po symbolickom behu všetkých účastníkov spomínaného podujatia s olympijskou pochodňou ako odkazom blížiacim sa LOH 2016 v brazílskom Riu darovalo štrnásť žiakov SOŠ na Slovenskej ulici v Nových Zámkoch dobrovoľne krv. Športová časť podujatia spočívala vo futsalovom turnaji žiačok stredných škôl. 
Pozvanie prijali Gymnázium Šurany- tréner Mgr. Marek Vittek, Gymnázium Ľ.J. Šuleka Komárno- tréner Mgr. Roland Farkas, SZŠ Nové Zámky- tréner Mgr. Tibor Molnár. Túto trojicu dopĺňala domáca SOŠ HSaO Nové Zámky- tréner a hlavný organizátor turnaja Mgr. Pavol Sáraz. 
Celý turnaj sa hral bojovne, ale veľmi  fair play, v dobrej a športovej atmosfére. Víťazstvo si vybojovala domáca SOŠ HSaO Nové Zámky, pred Gymnáziom Šurany. Bronz si odniesli dievčatá z Gymnázia Ľ.J. Šuleka Komárno. Na slávnostnom vyhodnotení prevzali z rúk riaditeľa školy RNDr. Rudolfa Mišáka a predsedu Olympijského klubu okresu Nové Zámky Mgr. Petra Rácka individuálne ocenenia: 
Najužitočnejšia hráčka turnaja (Cena rodiny Kontových) Stephanie Deszatová (SOŠ HSaO )
Najlepšia hráčka turnaja: Laura Mikulcová (Gymnázium Šurany)
Najlepšia brankárka turnaja: Annamária Rajkóová (SZŠ Nové Zámky)
Cena fair play: Berta Šimonová (Gymnázium Komárno)
Najlepšia strelkyňa turnaja: Dominika Koleničková (SOŠ HSaO) - 7 gólov.
Špeciálne ocenenie za športový výkon sezóny 2015/2016 na základe rozhodnutia odbornej komisie si z rúk predsedu Mgr. Petra Rácka prebrala Monika Pintérová (SOŠ HSaO). Táto športovkyňa sa zo školského florbalového družstva prebojovala do reprezentácie SR U17 a následne bola treťou najproduktívnejšou hráčkou ženského extraligového družstva DFA Nitra .

Pavol Sáraz
Foto: archív SOŠ N. Zámky

Sport: 

0 Komentáre