Čokoládová Tretra už aj na Slovensku, pobeží sa v Košiciach

Košice, 3. 3. 2017- Slovensko bude v máji hosťovať prvé preteky Čokoládovej tretry. Preteky pre deti všetkých vekových kategorií majú v Česku viac než päťdesiatročnú tradíciu. Majú pritiahnuť deti k atletike a tým nejlepším ukázať atmosféru svetového mítingu Zlatá Tretra Ostrava.

Do Košíc sa 3. mája zídu deti z celého Slovenska. Pri katedrále svätej Alžběty si zasúťažia o možnosť pretekať pred televiznými kamerami a divákmi Zlatej tretry Ostrava, kde pravidelne štartuje napríklad legendárny jamajský šprintér Usain Bolt. „ Čokoládová tretra je absolútne výnimočná, nikde na svete neexistuje nič podobné. Ako ambasádor som videl už veľa pretekov a viem, že je to o radosti. O radosti z pohybu a športu. Videl som množstvo nadšených, odhodlaných detí a ich rodičov.  Každoročne sa teším na ďalšie zážitky a dúfam, že raz z tých malých športovcov vyrastú nové osobnosti svetovej atletiky. Snažíme se im proste pomôcť, “ horí mnohonásobný majster sveta, olympijský víťaz a svetový rekordér v hode oštepom Jan Železný.

„Ostravskú Zlatú tretru poznám, sám som tam nie raz pretekal. To, že organizujeme detské preteky je skvelé, pretože Čokoládová tretra a jej priama väzba na tento svetový míting je úžasná. K atletike sa tak môžu dostat deti, ktoré by inú šancui nemali. Naviac sa skutočne môžu stretnúť s tými nejväčšími hviezdami svetovej atletiky“, dodává bronzový medailista z majstrovstviev sveta v behu na 110 m prekážok Igor Kováč, ktorý odštartoval svoju atletickú kariéru práve v Košiciach a ktorý bude zároveň ambasádorom prvých slovenských pretekov  Čokoládovej tretry.

„Čokoládová tretra sa zrodila v Ostrave a Košice sú partnerským  mestom moravskosliezskej metropoly. A je tu ešte jedna paralela, prečo na Slovensku začínáme práve v Košiciach. Ostrava bola v roku 2014 Európským mestom športu a Košice následne v roku 2016, takže od nás prevzali symbolickú štafetu a ide nám o rovnakú vec “, upresňuje manažérka projektu Čokoládová tretra Šárka Mokrá. 

Záujemcovia o účasť na Čokoládovej tretre v Košiciach sa môžu registrovať na www.cokoladovatretra.czOficiálnym organizátorom pretekov je občianske združenie Atletika Košice o.z.  a agentúra Progress Promotion.  V troch kategóriách pobežia deti, ktoré se narodili medzi rokmi 2006 a 2011, a to trasy 100, 200 a 300 metrov podľa veku. Víťazi jednotlivých súťaží dostanú pozvánku na finále v rámci prestížneho mítingu Zlatá tretra Ostrava. Organizátori košickej tretry sa postarajú ešte o dve osoby, ktoré ich budou sprevádzať. Štart prvých pretekov  bude v stredu 3. mája o 13-tej hodine. Prezentácia bude otvorená už od 12 hodiny. Čokoládovej tretry se minulý rok v 18 českých mestách zúčastnilo 8 000 detí. 

Prvý ročník Čokoládovej tretry Slovensko sa koná v tesnej spolupráci s už tradičným bežeckým podujatím VSE City Run a unikátnym skokanským mítingom JBL JUMP FEST. Košice tak v priebehu dvoch dní zaplnia atletikou celé mesto a postavia laťku tzv. street „athletics“ opäť vyššie. 

ilustračné foto: Pavol Uhrin | http://www.fotosport.sk/

Sport: 

0 Komentáre