Vydarená premiéra Čokoládovej tretry, bežalo vyše 300 detí

V stredu 3. mája 2017 sa na Slovensku po prvýkrát predstavilo unikátne atletické podujatie Čokoládová tretra a práve Košice sa stali jeho premiérovým dejiskom. Preteky ako súčasť prestížneho medzinárodného atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave boli určené pre deti vo veku 6-11 rokov, ktoré sa predstavili podľa vekových kategórií v behu na 100, 200 a 300 metrov.

V Košiciach sa Čokoládová tretra uskutočnila ako súčasť tradičného charitatívneho bežeckého podujatia VSE City Run a netradičný atletický štadión bol vytvorený na Hlavnej ulici medzi Immaculatou a Urbanovou vežou. Do súťaže sa celkovo zapojilo viac než 300 detí a prišli nielen z Košíc, ale z celého Slovenska. Svoje zastúpenie mali aj Moldava nad Bodvou, Trebišov, Spišská Nová Ves, či Michalovce. Tie boli mimoriadne úspešné, keď sa žiakom zo ZŠ T. J. Moussona v Michalovciach podarilo vyhrať až dve kategórie – beh dievčat na 100 i 200 metrov  (Nela Kucáková výkonom 17,12 sek. a Kiara Červenáková výkonom 35,42 sek.). Nadšená bola  aj Ingrid Štefanisková, ktorá deti z Michaloviec sprevádzala: Merať cestu sa nám skutočne oplatilo, v Košiciach sme našli výborne zorganizované podujatie a už sa tešíme na atmosféru a nové zážitky v Ostrave.“ Najvzdialenejšími  účastníkmi  bol  pán Krepop so svojimi dvomi deťmi. Z Piešťan vyrážal tento obetavý otec o pol jednej v noci, aby stihli rannú registráciu. Napriek náročnej ceste sa dcéra Natálka umiestnila druhá na 100-ke a syn Samuel dobehol tesne štvrtý na 300-ke.

Okrem Košíc, prebieha súťaž v 21 českých mestách, a ako posledné o miestenku v semifinále zabojujú deti z Prostějova a Ostravy. Šesť najrýchlejších z každého mesta sa stretne 27. júna na štadióne v Ostrave počas mítingu Zlatá tretra. Patrónom Čokoládovej tretry je trojnásobný olympijský víťaz, trojnásobný majster sveta, svetový rekordér a legenda svetovej atletiky Jan Železný, ktorý sa s deťmi v Ostrave určite rád stretne. Ambasádormi podujatia v Košiciach boli bronzový medailista z majstrovstiev sveta 1997 v Aténach Igor Kováč a košické atletické hviezdy Danka a Janka Velďákové.

zdroj: cokoladovatretra.cz

Sport: 

0 Komentáre