Novinky na Medzinárodnom maratóne mieru 2017

Rodina Medzinárodného maratónu mieru sa rozrástla o ďalšieho významného člena.

Najväčšia univerzálna poisťovňa na domácom trhu, Allianz - Slovenská poisťovňa, sa zapája do radu partnerov a podporovateľov najstaršieho maratónu v Európe. Jej korene na Slovensku siahajú až do roku 1919, a tak sa vlastne stretávajú dve silné a tradičné značky. Okrem prezentácie širokej škály svojich služieb poskytne Allianz – SP účastníkom MMM i praktickú pomoc v podobe úrazového poistenia všetkých bežcov súťažiacich v hlavných disciplínach tohto bežeckého festivalu.

Môj prvý maratón

Po druhýkrát sa môžu slovenskí bežci zapájať do programu Môj prvý maratón. Je určený pre tých, ktorí sa rozhodnú po prvýkrát v Košiciach vyskúšať sily na kráľovskej trati dlhej 42 km a 195 m.

Vlaňajší úspech  i aktuálne kampane sa odzrkadlili aj v tom, že do týchto chvíľ  je prihlásených už 266 maratónskych novicov. Je pre organizátorov potešiteľné, že samotný maratón prestáva byť pre mnohých strašiakom a počty bežcov tejto kráľovskej disciplíny v Košiciach z roka na rok rastú. Čo ich láka a motivuje prezrádza 11 z nich v krátkych profiloch, ktoré môžu inšpirovať ďalších.

V spolupráci s ďalším z našich partnerov je do kolekcie MMM 2017 zaradené exkluzívne tričko Adidas s originálnynm brandom tohoročného maratónu.

K dispozícii je na našom e-shope, ktorý je súčasťou online registrácie v dvoch farebných vyhotoveniach a samozrejme v osobitom dámskom i pánskom prevedení. Tých, ktorí si ho stihnú do vypredania zásob limitovanej série objednať bude čakať spolu so štartovým číslom a ďalším vybavením z uvítacieho balíčka na pracoviskách prezentácie MMM 2017.
 

Po 15. krát do Sene

Tradičná trať do Sene, ktorá bola svedkom mnohých maratónskych príbehov v období medzi rokmi 1926 – 1988, ožije opäť raz v sobotu 17. júna.

Po 15. krát je na tejto trati organizovaný Polmaratón Košice – Seňa. V mieste niekdajšej maratónskej obrátky bude tentokrát čakať vytúžený cieľ, muzička, skvelá nálada a pohostinnosť obyvateľov tejto obce ležiacej neďaleko hraníc s Maďarskom. Stačí sa prihlásiť.
 
Chceš pomôcť ostatným bežcom?

Do rodiny „pacemakerov“ pre všetkých hobby bežcov MMM 2017 hľadáme tých, pre ktorých môže byť takáto pomoc iným zaujímavou výzvou a spestrením ich štartu na 94. ročníku MMM.

Túto službu menej skúseným bežcom praktizujeme už mnoho rokov a pre každé dohodnuté tempo vytvárame dvojicu vodičov, ktorí sa tejto úlohy zhostia. Pokiaľ máš záujem rozšíriť náš tím, napíš nám na info@kosicemarathon.com svoje meno, doterajšie výkony, prípadné skúsenosti s touto činnosťou a tiež to, na ktorý cieľový čas by si chcel priateľov sprevádzať. Na výber sú méty 3:00, 3:30, 4:00, 4:30 a 5:00 hod.
 

Sport: 

0 Komentáre