10. ročník VSE City Run-u pomôže Únii nevidiacich a slabozrakých SR

Jeden z najväčších a najúspešnejších slovenských projektov spájajúcich šport a charitu sa pokúsi 3. mája v Košiciach už po desiatykrát a 11. mája v Prešove po druhýkrát aktivizovať deti, školy, športové kluby, profesionálnych športovcov, významné osobnosti spoločenského života a celú širokú verejnosť, aby urobili niečo pre vlastné zdravie, a spoločne pomohli vybranému obdarovanému subjektu získať potrebné finančné prostriedky. Za 9 rokov svojej existencie sa podujatie predstavilo už v 7 východoslovenských mestách, zúčastnilo sa ho 26.775 účastníkov, hodnota charitatívnej pomoci presiahla sumu 100.000 EUR a smerovala 17 rôznym subjektom.

POMOC POPUTUJE ÚNII NEVIDIACICH A SLABOZRAKÝCH SLOVENSKA

Pomoc je hlavným motívom podujatia a hnacím motorom všetkých účastníkov na bežeckom páse i v uliciach na štvorkilometrovej trati. Finančná čiastka vygenerovaná zo zakúpených štartových čísel a ubehnutých kilometrov na nonstop bežeckom páse poputuje v tomto roku Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ktorej členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Podpora bude smerovať k obstaraniu chýbajúceho vybavenia a pomôcok v košickom a prešovskom krajskom stredisku, potrebných pre terénnu prácu, služby a rehabilitácie, ktoré združenie svojim klientom bezplatne poskytuje.

KTO KAŽDÝ NA ŠTARTE?

Vlaňajší účastnícky rekord, keď sa v Košiciach do VSE City Run zapojilo viac než 2.600 účastníkov sa môže v roku 2017 prepísať. Svedčí o tom záujem, ktorý prichádza zo všetkých strán. Okrem samotných bežcov, ktorých sezóna je v plnom prúde sa na trati stretneme so športovcami mnohých klubov a odvetví. Aspoň niekoľko z nich: florbalisti z ATU Košice i ŠK Blakot Košice, plavci ŠKP Košice, bežci Obal Servis Košice, orientační bežci ATU Košice, futbalisti VSS a Lokomotívy, hokejisti HC Košice, vodní pólisti ČH Hornets, basketbalisti KB Košice, volejbalistky Slávie TU Košice, vodní lyžiari z klubu TRIXEN Košice, členovia KORYO Taekwondo Košice, kickboxeri Guard klub Košice i ŠKP Košice a mnohí ďalší. 

Z mien, ktoré pozná široká športová verejnosť to bude basketbalistka Zuzana Žirková, hokejista Peter Bartoš, atlétky – sestry Velďákové, kickboxerka Veronika Cmárová, taekwondistka Gabika Briškárová, triatlonistka Romana Gajdošová, bežec Jozef Urban, olympionik Karol Bačo a mnohí ďalší.

ČO ZAŽIJETE?

Na Dolnej bráne a v celom meste vás čaká nadupaný celodenný program plný nielen športu, ale aj hudobnej zábavy.

09:00 I Otvorenie registrácie

10:00 I Začiatok nonstop benefičného behu na páse

10:00 I ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

10:30 I DETSKÁ ATLETIKA - súťaže pre žiakov ZŠ

12:00 I Štart MINI VSE CITY RUN

14:00 I Otvorenie registrácie VSE City Run

14:00 I BODYATTACK fitness show s Addiction Club

15:30 I Hudobné vystúpenie skupiny JUNGLE LABEL

16:00 I BODYVIVE fitness show s Addiction Club

16:30 I Štart VSE CITY RUN - kategória Prechádzka

16:35 I ALL IN ONE - vystúpenie ART STREET CREW

16:40 I Prezentácia osobností, rozhovory, autogramiáda

16:50 I ROZCVIČKA pod pódiom s Addiction Club

17:00 I Štart VSE CITY RUN - kategória Bežci

17:15 I Vystúpenie NH6 - rapujúci bratia Noro a Heňo Wilnrotterovci

17:45 I Vítanie posledných účastníkov v cieli

17:45 I TOMBOLA pre všetkých účastníkov VSE CITY RUN

18:00 I Ukončenie nonstop benefičného behu na páse a vyhlásenie výsledkov

18:10 I Odovzdanie charitatívneho daru a záverečný koncert JUNGLE LABEL

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA

V roku 2017 sa na Slovensku po prvýkrát predstaví unikátne atletické podujatie Čokoládová tretra a práve Košice sa stanú jeho pravidelným dejiskom. Preteky sú súčasťou prestížneho medzinárodného atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave a sú určené pre deti vo veku 6-11 rokov, ktoré sa predstavia podľa vekových kategórií v behu na 100, 200 a 300 metrov. V Košiciach sa podujatie uskutoční 3. mája ako súčasť VSE City Run a pomyselný atletický štadión bude vytvorený na Hlavnej ulici od Immaculaty po Urbanovu vežu. Okrem Košíc súťaž prebehne v mesiacoch apríl a máj v 18-tich českých mestách a postupujúci semifinalisti z každého mesta sa stretnú 27. júna na štadióne v Ostrave počas mítingu Zlatá tretra. Patrónom čokoládovej tretry je trojnásobný olympijský víťaz, trojnásobný majster sveta a svetový rekordman a legenda svetovej atletiky Jan Železný. Účasť všetkých detí je na Čokoládovej tretre bezplatná.

Sport: 

0 Komentáre