Hokejová hviezda Voráček pomáha i baví

Hokejista Jakub Voráček, to nie je iba hviezda Philadelphie Flyers či českej reprezentácie. Je to aj muž so srdcom na správnom mieste.

Pred dvomi rokmi založil nadáciu nesúcu jeho meno, ktorá pomáha ľuďom s roztrúsenou sklerózou. Na akcii Hokejky pro Kluka Puka, ktorý je symbolom nadácie, sa počas posledného júnového víkendu stretla česká (nielen) hokejová smotánka, ktorá sa divákom predviedla v exhibičnom futbalovom turnaji.

Čítať viac…

Až 43% Slovákov nešportuje. Hrozí epidémia obezity?

Obezita a nadváha sú vážnym problémom aj v našej spoločnosti, ktorá ešte stále nevníma nebezpečenstvo tejto choroby a stavia sa k jej príznakom benevolentne. Nedávne štatistické údaje agentúry TNS Slovakia ukázali, že až 43 % Slovákov vôbec nešportuje a v roku 2030 bude takýmto spôsobom nadváhou trpieť viac ako polovica Európanov.

Čítať viac…

Lekárky zo Šace realizovali kardiovaskulárny skríning u športovcov na Liptov RIDE

Lekárky Internej kliniky UPJŠ LF Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, si zriadili provizórnu kardiologickú ambulanciu v telocvični, priamo v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka, na Liptove a vyšetrovali športovcov, ktorí sa zúčastnili podujatia Liptov RIDE. Cyklisti, bežci, skialpinisti, ale aj rekreační športovci, ktorí prišli podporiť svojich kolegov, si nechali natočiť 12 kľudové zvodové EKG + EKG automatický modul na vyhodnotenie rizika náhlej srdcovej smrti počas športu.

Čítať viac…