Nervy a dráma, to je tohtoročná KHL

Aktuálny ročník KHL? Thriller! Západ „trpí“ pod krutovládou CSKA, východnú baštu drží Avangard. Tohtoročná sezóna Kontinentálnej hokejovej ligy, to sú nervy a dráma v každom zápase. Formu ako hrom si z prípravy priniesla hlavne červená armáda CSKA, ktorá síce kapitulovala v prvom kole, kedy podľahla Magnitogorsku, ale potom zabrala a pripísala si 10 víťazstiev v rade. Husársky kúsok, hlavne ak zoberieme do úvahy, že tím opustil ťahúň Alexander Radulov, ktorý prestúpil do NHL a bude pomáhať Montrealu. 

Čítať viac…

V hokejovej Lige majstrov nás čaká bratovražedný súboj ako za federálnych čias

Skupinová fáza 3. ročníka hokejové Ligy majstrov je za nami a my sa môžeme tešiť na nadchádzajúce vyraďovacie súboje. O zložení dvojíc pre play-off, ktoré začína  už zajtra 4. októbra, rozhodol žreb v Helsinkách. Do vyraďovacích bojov zasiahne aj dvojica slovenských celkov, Košice a Nitra. Najzaujímavejší súboj pre našich divákov určite prinesie československé meranie síl Nitry s Vítkovicami.

Čítať viac…

Pochváliť, analyzovať, ešte náročnejšie a kvalitnejšie pracovať!

Majstrovstvá Európy 2016 vo futbale majú tak ako mali iné futbalové fiesty, svoje prekvapenia, komentáre, analýzy, východiská. Pokúsme sa na tento šampionát starého kontinentu pozrieť očami nezainteresovaného na naše národné mužstvo, ktoré hralo vo veľmi ťažkej skupine. Sotva mnoho renomovaných odborníkov predpokladalo, že Wales bude jej víťazom a Anglicko pôjde do osemfinále z druhého miesta.

Čítať viac…

Čudné móresy v súčasnom slovenskom biatlone

Svet športu nie je len o víťazstvách, radostiach, úspechoch, ale tiež o prehrách, prekážkach, problémoch a preto je vo Svete ŠPORTU potrebné robiť analýzy, rozbory, nadhadzovať konfrontácie, načrtávať východiská, komunikovať o zdolávaní i tých najťažších a najošemetnejších prekážkach. Nie je ich v našom slovenskom športe málo aj keď ide o taký úspešný medailový artikel, akým bol, a verme aj zostane – slovenský biatlon.

Čítať viac…

Hokejisti Nitry a Banskej Bystrici ponúkli vo finálových súbojoch hokejový elixír + FOTO

Hokejový extraligový ročník 2015/2016 má za sebou svoje dejiny. Štatisti sa budú predbiehať pri hodnotení v číslach, analytickí odborníci orientujú svoju činnosť na hodnotenia. Hráčov, rozhodcov, trénerov, divákov, podiel vďačných, alebo šetrnejších sponzorov, budú si všímať funkcionárske premeny a podiely na kvalite hokeja v krajine pod Tatrami.

Čítať viac…

Začnú v slovenskom vodnom póle praskať ľady?

Asi nikoho neprekvapím ak napíšem, že nášmu športu sa v slovenských médiách dostáva z roka na rok menej analýz. Dotýka sa to aj športov s nízkou členskou základňou, medzi ktoré patrí aj vodné pólo. Napriek tomu sa skláňam hlboko pred majstrovskými kúskami tých hráčov, ktorí sa rozhodli pre túto náročnú športovú disciplínu.

Čítať viac…

Deti, rodičia a slovenský šport!

Titulky pre napísanie obšírnych živých slov na túto ťažkú tému môžu byť rôzne. Uvažovali ste spolu, otec a mama nad výrokom: „Šťastní sú tí rodičia, ktorí pomáhajú robiť šťastné svoje deti!?“ Ak áno, možno ste sa tiež pristavili v tejto súvislosti úvahovo pri zaujímavom konštatovaní Johna Winstona Lennona, britského speváka, skladateľa a gitaristu, zakladajúceho člena skupiny The Beatles a úspešného  sólového hudobníka, ktorý okrem iného povedal: „Keď som mal 5 rokov, mamička mi povedala, že kľúčom života je šťastie. Keď som prišiel do školy, učiteľka sa ma opýtala čím chcem byť keď vyrastiem? Povedal som  šťastný“. Povedala mi, že som nerozumel otázke. Ja som povedal, že ona nerozumie životu!“

Čítať viac…

Deťom najslabší rozhodcovia?

Sobota 9. apríla a nedeľa 10. apríla 2016 boli v Prešove a Košiciach veľmi bohaté na športové podujatia. Z časopisu Svet ŠPORTU sme mali to šťastie, že sme si mohli vyberať. Videli sme zaujímavé kvalifikačné stretnutia o postup na juniorské ME  v hádzanej juniorov v Prešove, okrem toho zaujímavé playoff zápasy o majstra Slovenskej republiky mužov vo florbale a dobre, že sme boli svedkami žiackej vodnopólovej ligy v Košiciach.

Čítať viac…

Dukla znie hrdo, vonia svetovými výsledkami, odbornosťou i tradíciou, idú ju pochovať?

Táto základná otázka rezonuje čoraz viac medzi odborníkmi, samotnými športovcami a prívržencami Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Dôvod je jediný. Vyjadrenia vôkol ďalšej prosperity nášho najúspešnejšieho povojnového športového klubu obsahujú medzi riadkami od jeho terajších lodivodov prvky zapáchajúce tichou smrťou. 

Čítať viac…