Vodnopólová storočnica a jej súvislosti

Nedávne stretnutie s významným človekom z oblasti plávania a vodného póla, dlhoročným trénerským odborníkom v Dukle Banská Bystrica – Jiřím Walterom, posunulo náš záujem priblížiť čitateľovi tohoročnú 100-ročnicu osláv založenia vodnopólovej súťaže do takej roviny, aby sa o nej písalo skutočne v súvislostiach života tak, ako ju prežívali, videli a presadzovali v intenciách vtedajšieho športu výrazné osobnosti vodného póla.

Čítať viac…

Začnú v slovenskom vodnom póle praskať ľady?

Asi nikoho neprekvapím ak napíšem, že nášmu športu sa v slovenských médiách dostáva z roka na rok menej analýz. Dotýka sa to aj športov s nízkou členskou základňou, medzi ktoré patrí aj vodné pólo. Napriek tomu sa skláňam hlboko pred majstrovskými kúskami tých hráčov, ktorí sa rozhodli pre túto náročnú športovú disciplínu.

Čítať viac…

Čo ukazuje Národná liga kadetov?

Nikdy som nebol zanieteným fanúšikom vodného póla a , zrejme, ani ním už nebudem. Dôvod je jediný, v  blízkom prostredí, kde bývam, sa vodné pólo nehrá. V sobotu 12. marca toho roku mi náhodná situácia dovolila prvý raz vidieť v  živote súboje kadetov v Národnej lige našej vlasti. V košickej plavárni hrali proti sebe chlapci ŠK Hornets Košice proti Piešťanom a Nováky proti Modrým Drakom Košice. Z víťazstva sa tešili chlapci ŠK Hornets Košice a tí z Novák.

Čítať viac…

Vodnopólový reprezentant M. Faměra získal ďalší cenný skalp!

Slovenskí reprezentanti, ktorí reprezentujú v klubových súťažiach zahraničné kluby, často žnú ovocie svojho športového mjstrovstva, ktoré je nášmu športovému fanúšikovi menej známe. Napríklad taký vodný pólista Martin Faměra, v súčasnosti hráč slávnej vodnopólovej CN Atletic Barceloneta.

Čítať viac…

Výborný Kozmer v našej bráne, dobrá hra! + FOTOGALÉRIA

Vodní pólisti favorizovaného Srbska to nemali v zápase so slovenskou reprezentáciou vôbec ľahké. Naši chlapci herne príjemne prekvapili a dlho vzdorovali aj gólovo súperovi, ktorý pomýšľa na tohoročných ME v domácej vode na najvyššie méty. Treba jednoznačne podčiarknuť, že Srbi dovolili našim bojovníkom strieľať na ich bránu iba z diaľky, ale Slováci najmä v prvej štvrtine zaujímavého súboja triafali presne a preto bol stav zápasu spočiatku prekvapujúco nerozhodný. Treba jednoznačne v celom zápase vyzdvihnúť výkon nášho brankára Kozméra, ktorý zasahoval v mnohých momentoch bravúrne a aj preto skóre pre Srbov nenarastalo tak jednoznačne ako domáci športový fanúšik očakával. 

Čítať viac…

Máme sa čo učiť!

Stará pravda hovorí, že nie je hanbou nevedieť, ale hanbou a úžasnou chybou je neučiť sa. Náročný zápas o body na tohoročných ME vo vodnom póle slovenských reprezentantov proti Holandsku riadne vyšťavil nielen po fyzickej stránke, ale aj psychicky, kde sa nám zdalo, Holanďania mali navrch a preto o gól 6:5 vyhrali. 

Čítať viac…

Dunajský pohár dobrou prípravou

Keď sa časopis Svet športu rozprával pred začiatkom otvorenia 53. ročníka Dunajského pohára s trénerom reprezentačného mužstva Slovenska, Španielom Antoniom Estellerom, ten potvrdil, že turnaj bude pre našich hráčov zameraný predovšetkým na fyzickú prípravu a intenzitu výkonu. Menej na taktické varianty. Jednotlivé stretnutia to potvrdili.

Čítať viac…