Reportér, ktorý vždy obhajoval pravdu a snažil sa nedopustiť krivdu

Človeka, o ktorom bude reč, zhodnotil dvoma vetami jeho dobrý priateľ, bývalý redaktor športového oddelenia Slovenského rozhlasu a nositeľ fúzatého slovenského rekordu v behu na 1 500 metrov Ivan Kováč takto: „Prekážky boli v práci s mikrofónom pre neho tým čo videl, keď sa prestal pozerať na svoj cieľ. Ale on sa na ten cieľ s mikrofónom stále pozeral.“

Čítať viac…

Nevšedné stretnutie s príjemným optimistom

Ani pred mojim prvým stretnutím s Romanom Poláčikom sa mi nepodarilo poznať viac citátov, ako ich vyriekol on sám. Možno aj preto som mu nadhodil jeden dosť nezvyčajný: „Pán Poláčik, vraj sloboda znamená zodpovednosť, preto sa jej väčšina ľudí bojí. Čo vy na to?“ Usmial sa, aby zareagoval: „Ale mne povedali, že sa budeme rozprávať o vodnom póle, nie o filozofii života. Keďže ste mi položili otázku, odpoviem. Zvlášť v súvislosti so slovenským vodným pólom, by som s takým citátom nie príliš súhlasil.

Čítať viac…

O úspechu, bohatstve, láske: Život krásny, zaujímavý, úspešný

Keď som za nim šiel, aby som mohol o ňom napísať to, čo budete môcť prečítať, snažil som sa predstaviť si život. Život ako hru, kde 24 hodín denne žonglujete s piatimi loptičkami - prácou, rodinou, zdravím, priateľmi a zmyslom života a snažíte sa ich udržať vo vzduchu. Podstatou písania o najlepšom atlétovi Slovenskej republiky v minulom roku nemalo byť to, že krása jeho života nespočíva v tom - ukázať svetu, že žije, ale ukázať čitateľom ako a prečo je jeho život krásny, zaujímavý, úspešný a radostný. Na úvod sa rozhovoril takto:

Čítať viac…