Navždy odišiel človek, ktorý miloval život a jeho cesty zdobil statočnosťou pre radosť iným!

Len pekne ži a nebuď zlý! Nič neunáhli hnevom. Potom sa tvoj život odbornosťou, láskou presadí – a nie násilníckym revom.!

Takú životnú pravdu v sebe nosil celý život a pre všetkých milovníkov športu na tatami, ale aj pre ostatných športovcov na večné časy za seba zanechal skvelý tréner, úžasne citlivý človek, vzácny a svetom cenený odborník z oblasti džuda, reprezentant armádneho športu, pán Jiří Synek. 

Čítať viac…

Posledná príležitosť na olympiádu pre Milana Randla

Dnes 12.5.2016, slovenský reprezentant Milan Randl (-90 kg) s trénerom Jánom Gregorom, ml. odcestovali na posledný olympijský kvalifikačný turnaj do Almaty v Kazachstane. Ivana Komlóšiová (-63 kg) sa minulý týždeň v Baku zranila a tak bohužiaľ necestovala. Pre Ivanu sa sezóna skončila smoliarsky a olympijský sen sa rozplynul.

Čítať viac…

Randl aj v Kazani o olympijskú letenku

Ako nás informoval generálny sekretár Slovenského zväzu džuda Ing. Peter Pisoň, dnes 19.4.2016, odlieta do dejiska ME v džude do ruskej Kazane, naša - slovenská reprezentácia. Boje na tatami začnú v Tatneft aréne od 21. apríla a potrvajú 24. apríla 2016. 

Výprava odchádza v zložení: Mgr. Ján Krišanda, predseda SZJ, Ján Gregor, ml., reprezentačný tréner a títo džudisti a džudistky: Ivana Komlóšiová, - 63 kg, Viktória Majorošová, - 57 kg, Matej Poliak, - 66 kg, Matúš Milichovský, - 81 kg, Peter Žilka, - 90 kg a Milan Randl, - 90 kg. S výpravou odcestuje aj Tomáš Jukl, ktorý bol nominovaný EJU (European Judo Union – Európska džudistická únia) ako rozhodca na toto významné podujatie. Na poslednú chvíľu vypadla Andrea Krišandová, - 52 kg, pre zranenie a citeľne oslabila našu výpravu.

Čítať viac…

Džudistka Komlóšiová s medailou

Zo slovenských reprezentantov  v džude začala svoju sezónu najlepšie Ivana Komlóšiová (JUDO CLUB AŠK Slávia Trnava -kategória do 63 kg), ktorá dosiahla pekné 3. miesto v silne obsadenom turnaji European open v Sofii. V prvom kole si poradila s Azerbajdžankou Mirzazadou na ippon.  Následne vyhrala na wazari nad Van den Berg (HOL) a stala sa víťazkou C skupiny. V semifinále ju porazila Wichers (HOL). V boji o tretie miesto si poradila s Bieloruskou Kazanoi. Bodaj by také úspechy pripisovali na svoj vrub i ďalšie slovenské reprezentantky.

Čítať viac…