Aj hokej v II. lige dokáže chytiť za srdce

Prvé finálové stretnutie play-off skupiny Západ v II. lige medzi Levicami a Púchovom ukázalo, že aj hokejový zápas v II. lige dokáže chytiť za srdce. Hokejistov na ľadovej ploche, skvelých divákov, ktorých sa zišlo okolo tisícky, ale aj tých, čo na zápase neboli a do redakcie Svet ŠPORTU napísali otázky: Koľkí prvoligisti hrali v oboch tímoch? Prečo platia v II. lige čudné pravidlá v prestupoch, iné ako napríklad v I. lige? 

Čítať viac…

Marcel Ozimák: Čím viac nás bude, tým skôr sa priblížime k tomu, v čo veríme!

„Náročné, ale čím viac nás bude, tým skôr sa priblížime k tomu, v čo veríme,“ citát Marcela Ozimáka, v súčasnosti kormidelníka hokejového života v HK Levice, odborníka, ktorého odbornosť, nadhľad, ochotu dávať druhému múdrosť úspešného žitia, dovoľovali v ruských hokejových podmienkach tamojšej KHL i iných súťaží odovzdávať na pozíciách trénera, asistenta či konzultanta plných šesť rokov. Prekvapili nás pochvalné slová na jeho odborné formovanie i výsledky v presadzovaní zámerov aj od odbornej verejnosti z hokejového Fínska či ďalších krajín hokejového sveta. Okrem toho sa dal v súčasnosti na náročnú cestu. Prijal funkciu metodika Slovenského zväzu ľadového hokeja pre prešovský región. Keď sme sa ho detailnejšie opýtali, čo ho k tomu priviedlo, stručne povedal: „Zmysluplná práca s odborníkom, ktorého v hokeji uznáva celý hokejový svet. Za posledné obdobie spolupráce s Fínom Jukki Tikkajom síce u nás človek naráža na mnohé úskalia napríklad v mládežníckom hokeji, ale zmysluplný podtón spolupráce je pre mňa veľkou motiváciou podieľať sa na pozitívnych zmenách.“ Dosť dôvodov, aby čitateľ pochopil prečo na úvod našich dialógov o slovenskom hokeji pre portály www.sportlandia.sk www.svetsportu.sk dostal práve Marcel Ozimák.

Čítať viac…

Hokej v II. slovenskej národnej hokejovej lige má svoje čaro, zvláštnosti, má svoju atraktivitu

Taký titulok si vynútili svojim priebehom, zostavami, hokejovým dianím v jednotlivých oddieloch semifinálové zápasy play-off, ktoré sa skončili 12. januára toho roku s týmito výsledkami:HK Levice – Prievidza 4:3, HK Sanok – MHk 32 Liptovský Mikuláš „B“ 9:1, Mšk Hviezda Dolný Kubín – HC OSMOS Bratislava „B“ 4:2, HC Rebellon Gelnica – HK Bardejov 1:4, MŠK Púchov – HK Iskra Partizánske 2:1 a HK Sabinov MHK Kežmarok 12:3. Internetové portály www.svetsportu.skwww.sportlandia.sknie sú portálmi výlučne hokejovými, zatiaľ nemajú vo svojich radoch dostatok kvalitných a na hokej odborne pripravených hokejových odborníkov z oblasti hokejového diania u nás či v zahraničí, ale nechcú byť k hokejovým fanúšikom a záujemcom o hokejové dianie ľahostajní. Preto sa snažia rešpektovať napísané na webových stránkach jednotlivých klubov II. ligy a k tomu raz za určité obdobie uprieť pozornosť svojim pohľadom na hokejové dianie v nich. Samozrejme, nie širokospektrálne. Tentoraz sme si zašli na prvý zápas play-off do Levíc, kde hrali Levice, víťazné mužstvo II. ligy skupiny Západ po dlhodobej časti so štvrtou Prievidzou. O zhodnotenie zápasu sme požiadali mladého hokejistu Denisa Brzu, ktorý oblieka dres juniorského kolektívu HK Nové Zámky, ktorý videl stretnutie takto:

Čítať viac…

Levice deklasovali Senicu a vedú hokejový peletón II.ligy – západ

Mnohí, ktorí sledujú II. hokejovú ligu seniorov vedia, že Púchov a Levice bojujú o konečné víťazstvo v základnej skupine už dlhšie plece pri pleci. Púchovský hokejový priaznivec zbytočne očakával, že Senica prekazí po včerajšku Leviciam chúťky na vedúcu pozíciu, lebo domáci nenechali v tomto zápase nič na náhodu. Senici nasúkali 10 gólov, svojou hrou zabávali publikum a ak by sme chceli z celku hostí niečo vyzdvihnúť tak predovšetkým to, že sa im podarilo uchrániť „iba“ desaťgólový prídel.

Čítať viac…

Študent, hokejista, analytik

Hokejovú budúcnosť má pred sebou. Hokejovo vyrastal v Nitre, okúsil juniorský prvoligový hokej, poškuľuje po hokejových métach vyšších a včera upútal svojim výkonom v stretnutí seniorov Brezna v drese HK Levice. Erik Šramaty, ktorý sa narodil 12. júla 1997 sa stal tesne po skončení včerajšieho majstrovského stretnutia prvým druholigovým hokejistom – analytikom.Vďaka rozhovoru, ktorý sme sa vám rozhodli priblížiť v plnom znení. 

Čítať viac…

Marcel Ozimák: Hokejová I. liga Leviciam prospeje

Od 23. júla toho roku je vo funkcii športového riaditeľa Hokejového klubu Levíc Marcel Ozimák. Vysokoškolsky vzdelaný muž v najlepších rokoch, ktorý sa narodil 29. apríla v Nitre, kde mu sudičky pribalili do životnej výbavy aj hokej. Prvé hokejové zoznámenie absolvoval už ako 5 ročný a federálnu hokejovú ligu ako debutant okúsil vo svojich 17 rokoch. Spolu s Dušanom Milom, Pavlom Paukovčekom, Mirom Šmidriakom v čase, keď Jozef Stumpel, Zigmund Pálfy a další začali písať vážne hokejové dejiny pod Zoborom.

Čítať viac…

Hokejová hviezda Voráček pomáha i baví

Hokejista Jakub Voráček, to nie je iba hviezda Philadelphie Flyers či českej reprezentácie. Je to aj muž so srdcom na správnom mieste.

Pred dvomi rokmi založil nadáciu nesúcu jeho meno, ktorá pomáha ľuďom s roztrúsenou sklerózou. Na akcii Hokejky pro Kluka Puka, ktorý je symbolom nadácie, sa počas posledného júnového víkendu stretla česká (nielen) hokejová smotánka, ktorá sa divákom predviedla v exhibičnom futbalovom turnaji.

Čítať viac…

Deti, staňte sa súčasťou Dukly Trenčín!

Vážení rodičia, chcete mať doma ďalšiu hokejovú superhviezdu ako bratia Hossovci, Chára či Gáborík?
Priveďte vaše talentované deti vo veku 4 až 9 rokov medzi nás na prvé tréningy prípravky Dukly a  skúste im pomôcť naplniť ich tajné sny. Hokejovú výstroj Vám
zapožičiame. Tréningy hokejovej prípravky DUKLA Trenčín sú každú sobotu a nedeľu. Čas tréningu si môžete pozrieť na www.hkdukla.sk.
Tešíme sa na Vás!
Kontaktné informácie:
HK DUKLA Trenčín, n. o.

Čítať viac…

Hokejové nádeje zažili MS v Kolíne

Po tom, čo hráči z finálových tímov turnaja Orange Minihokej Tour 2017 zaujali čestné miesta na tribúnach počas Majstrovstiev sveta v hokeji do 18 rokov, a dokonca sa 9-roční „vlci“ z víťazného tímu MsHKM Žilina postavili počas slovenskej hymny na ľad spolu s našimi reprezentantmi pred prípravným zápasom proti Švajčiarsku, mali možnosť zažiť aj jedinečnú atmosféru „veľkých majstrovstiev“.

Čítať viac…