Žiacka chodecká liga láka

Organizátori ŠK BCF Dukla Banská Bystrica a VŠC Dukla Banská Bystrica privítajú 30. novembra 2017 v hale Dukla na Štiavničkách účastníkov a účastníčky II. kola päťkolovej súťaže v atletickej chôdzi Žiackej chodeckej ligy.

Na štarte sa predstavia žiaci ZŠ ročník narodenia 2002 a mladší v jednotlivých kategóriách. Narastajúci počet mladých adeptov športovej chôdze a zvyšujúci sa počet divákov vrátane novinky IX. ročníka, ktorá spočíva v zaradení kategórie určenej žiakom a žiačkam ročníkov narodenia 2010 a mladších sú peknou vizitkou do ďalších kôl. Ukazuje sa, že Žiacka chodecká liga láka svojou kvalitou i organizačnou úrovňou.

„Súťaž v športovej hale Dukla sa začne o 14:00 hod. kateóriou najmladších žiačok. Následne sa bude pokračovať po kategóriách až po tých najstarších, ktorých výkony sa z hľadiska kvality chodeckej základne oplatí vidieť,“ povedala Lucia Kršňáková športová riaditeľka ŠK BCF Dukla BB.

V súťaži jednotlivcov boduje prvých desať pretekárov. Prvý pretekár získava 11 bodov, druhý 9 bodov, tretí 8 bodov, štvrtý 7 bodov... a desiaty pretekár získava 1 bod. Po ich sčítaní v rámci dlhodobej súťaže vzídu po finálovom kole víťazi XI. ročníka, ktoré sa uskutoční budúci rok v máji. Rovnako pretekári zbierajú body aj pre svoje družstvo základnej školy, ktorej sú žiakmi. Na konci súťaže budú prvé tri družstvá základných škôl v celkovom poradí ohodnotené trofejou.

Hlavnými partnermi projektu sú BCF s.r.o. a  Erika Karová občianske združenie. Partnerom XI. ročníka  je Slovenský atletický zväz, ktorý prispel finančnou podporou. Mediálnymi partnermi sú Priekopník, TV Hronka a  Svet ŠPORTU.

Erika Karová,
predsedníčka ŠK BCF Dukla BB
Ilustračné foto: Marek Čecho/ Svet ŠPORTU

Sport: 

0 Komentáre