V sobotu žarnovické preteky roka

Najvýznamnejšie podujatie na žarnovickej plochej dráhe za posledné desaťročie sa blíži.

Už len pár dní nás delí od súbojov o postup do Grand Prix pre rok 2018. Do Žarnovice v sobotu 6. mája zamieri poriadna kvalita z dvanástich krajín. Na žarnovický ovál opäť po rokoch prídu špičkoví pretekári snažiaci sa o postup do seriálu Grand Prix. Len raz sa na plochej dráhe v Žarnovici bojovalo v takýchto pretekoch a to v roku 2006. Tentoraz bude 16 uchádzačov bojovať o sedem postupových miest. Nad štadiónom tak zavejú vlajky Austrálie, Dánska, Poľska, Ruska, Ukrajiny, Lotyšska, Nemecka, Talianska, Slovinska, Maďarska, Českej republiky a Slovenska.

Slovenské farby budú reprezentovať dvaja pretekári a to Martin Vaculík a Patrik Búri, rolu náhradníkov budú plniť Ján Mihálik a Jakub Valkovič. V štartovnej listine, ktorá je poriadne nabitá kvalitnými pretekármi, možno nájsť mená troch aktuálnych účastníkov Grand Prix, pričom Martin Vaculík v tej úvodnej, ktorá sa konala uplynulú sobotu v Krsku, vyhral, Patryk Dudek bol tretí a Matej Žagar siedmy. Zaujímavosťou je, že väčšina nasadených pretekárov už aspoň v jednej Grand Prix štartovala. Pričom chuť víťazstva, už okrem spomínaného Martina Vaculíka, pozná aj Matej Žagar a Adrian Miedziński. Štartovná listina ďalej obsahuje mená Majstrov Európy jednotlivcov (Martin Vaculík, Grigorij Laguta, Matej Žagar), medailistov tohto šampionátu (Andrij Kobrin). Tiež majstrov sveta družstiev (Miedziński, Dudek) a ďalších pretekárov s množstvom úspechov. Netreba zabúdať ani na dravú mlaď, ktorú reprezentujú Andžejs Lebedevs, Nick Škorja, či Eduard Krčmář.

Je ťažké uhádnuť postupovú sedmičku jazdcov a už takmer nemožné vedieť dopredu víťaza. Brány štadióna sa už tradične otvoria o 9.00 hod., kedy bude otvorený aj info stánok, kde si budete môcť, napríklad, vopred zakúpiť programy, vstupenky a zistiť všetko potrebné k pretekom. Tréning účastníkov Kvalifikácie do GP bude o 10.30 hod., pričom pre vstup už bude potrebná vstupenka na preteky. Preteky sa začnú slávnostným nástupom o 15.00 hod.

Štartovná listina: 1 Andrij Karpov Ukrajina, 2 Martin Vaculík Slovensko, 3 Grigorij Laguta Rusko, 4 Andžejs Lebedevs Lotyšsko, 5 Adrian Miedziński Poľsko, 6 Mark Riss Nemecko, 7 Norbert Magosi Maďarsko, 8 Eduard Krčmář Česká republika, 9 Troy Batchelor Austrália, 10 Michele Paco Castagna Taliansko, 11 Nick Škorja Slovinsko, 12 Patrik Búri Slovensko, 13 Tomáš Suchánek Česká republika, 14 Matej Žagar Slovinsko, 15 Patryk Dudek Poľsko, 16 Leon Madsen Dánsko, Náhradníci: 17 Ján Mihálik Slovensko, 18 Jakub Valkovič Slovensko

Sport: 

0 Komentáre