Európska elita aerobiku odovzdala svoje skúsenosti

V sobotu 14. októbra toho roku sa už po sedemnásty krát v Brne stretla elita zo sveta aerobiku a ďalších skupinových cvičení. Tento medzinárodný športový kongres s názvom Aerobic mania pod odbornou taktovkou dlhoročných organizátorov Romana Ondrášeka, Lenky Velínsej a ich štúdia My Fit, sa teší už roky záujmu odbornej športovej verejnosti, ale aj priaznivcov a nadšencov skupinového cvičenia. Podľa organizátorov, už niekoľko rokov majú stabilný počet aktívnych cvičiacich účastníkov, ten tohtoročný s účasťou viac ako 450 domácich a zahraničných hostí. Zaregistrovali sme množstvo domácich, taktiež Slovákov, Maďarov, Poliakov, či Nemcov a ďalších labužníkov tohto druhu cvičenia z ďalších európskych krajín. Krásny dôkaz toho, ako šport spája! Musíme zvýrazniť, že všetci zúčastnení aktívne cvičili počas celého dňa.

Čítať viac…

Richard Šikyňa opäť medzi svetovou elitou

Už túto nedeľu sa v talianskom meste Ottobiano uskutoční ďalšie podujatie zo seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose MX GP a MX2 2017.
Na štarte bude slovenské farby hájiť opäť náš jazdec Richard Šikyňa, ktorému bol štart potvrdený promotérom. Pôvodne mal štartovať na majstrovstvách Európy v triede EMX2015, ktoré sa idú súčasne s MS, avšak napokon mu bolo potvrdené zaradenie do štartovky MS triedy MX2 a tak bude bojovať o body v seriáli MS.

Čítať viac…

Zjazdová ,Európa’ so slalomárom Beňušom

Sezónu šampionátov pod záštitou Európskej kanoistickej asociácie otvoria tento týždeň majstrovstvá Európy v zjazde a šprinte na divokej vode. V Macedónskom Skopje sa bude od štvrtka do nedele bojovať o cenné kovy na dvoch riekach – zjazdové disciplíny pohostí rieka Vardar v centre Skopje a šprintovú časť podujatia zasa pitoreskný kaňon Matka na rieke Treska.

Čítať viac…

Ázijské turné Formuly 1 odštartovalo 16. septembra Veľkou cenou Singapuru

Aktuálna sezóna F1 sa pomaly prehupla do svojej poslednej časti, ktorá odštartovala minulý víkend v Singapure a bola úvodom do ázijskej púte F1. Turné po Ázii bude následne pokračovať pretekmi v Malajzii (30. 9. – 2. 10.) a v Japonsku (7.10. - 9.10.), ktoré budú môcť sledovať aj slovenskí fanúšikovia na staniciach Sport 1-2.

Čítať viac…